Dialog mimo różnic. Doświadczenie rozmowy w Kręgu Dialogowym 

Czy potrafimy ze sobą rozmawiać naprawdę? Czy potrafimy się słuchać? Może nam się wydawać, że osoby wierzące łączą wspólne wartości, będą się więc zgadzać w podstawowych sprawach i będą potrafiły rozmawiać. Wyznajemy, że wierzymy w ,,jeden, święty i apostolski kościół”, jak jednak pogodzić to zdanie z Credo z rzeczywistością różnic i podziałów, której doświadczają katolicy i która tak boli?

Idea Kręgów Dialogowych bliska jest idei spotkań klubowych, podczas których poruszane są ważne, niekiedy trudne i bolesne tematy. W Kręgu Dialogowym każdy uczestnik może wyrazić swoją perspektywę, to, co czuje i jak doświadcza obecnej sytuacji oraz usłyszeć, jak doświadczają jej inni.

Spotkanie jest prowadzone przez osoby, które dbają o atmosferę bezpieczeństwa i szacunku.
Wypowiedzi są odzwierciedlane, czyli osoba prowadząca spotkanie odpowie, co słyszy sięgając do potrzeb i głębszych znaczeń, aby dać osobie wypowiadającej się poczucie, że jest słyszana i rozumiana, a pozostałym ułatwić przyjęcie i zrozumienie jej perspektywy.

Warszawski Klub “Tygodnika Powszechnego” zaprasza na Krąg Dialogowy, który odbędzie się w czwartek, 26 stycznia o godzinie 18:30 w Klubie Inteligencji Katolickiej przy ul. Freta 20/24 A.    

Na początku spotkania osoby prowadzące, Agnieszka Jaryczewska, Aleksandra Harazin i Magdalena Macińska, przedstawią formułę spotkania. Spotkanie potrwa 2,5 godziny.
Więcej informacji o idei Kręgów i prowadzących może znaleźć na stronę www.tocopowiesz.pl, ale wszystko zostanie wyjaśnione na wstępie spotkania.
Nie każda osoba będąca na spotkaniu musi zabierać głos. Słuchanie jest dla nas równie ważne co wypowiadanie się.

Krąg jest organizowany przez twórczynie projektu ,,To, co powiesz, może zmienić twój świat” Fundacji Trampolina we współpracy z Klubem Tygodnika Powszechnego w Warszawie oraz Klubem Inteligencji Katolickiej.

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

O Wspólnocie Indywidualności

Tworzymy przestrzeń do spotkania i rozmowy młodych członków i sympatyków Klubów “Tygodnika Powszechnego”. “Wspólnota indywidualności” to coroczne spotkanie połączone z debatami i warsztatami, podczas których poruszamy najistotniejsze problemy współczesnego świata: od problemów demokracji, aktywności młodych, przez kwestie ekologiczne, aż po równościowe.

W spotkaniu udział może wziąć każdy, komu bliska jest rozmowa i poszukiwanie rozwiązań w atmosferze wzajemnego szacunku. Jedynym ograniczeniem jest wiek (16-40 lat). Nie musisz być członkiem Klubów!

Współorganizator

Kilka zdań o pierwszej edycji

Podczas pierwszej edycji, która odbyła się w pierwszy weekend września w Warszawie spotkało się 25 Klubowiczów z Białegostoku, Bydgoszczy, Katowic, Poznania, Wrocławia, Warszawy i Trójmiasta, by rozmawiać i uczyć się od znamienitych gości i siebie nawzajem o demokracji, edukacji, pomocy niepełnosprawnym i bezdomnym, ochronie środowiska. I tak o Białorusi rozmawialiśmy z Małgorzatą Nocuń, o sprawach społecznych z Bartoszem Bartosikiem, ks. Adamem Bonieckim, Martą Titaniec, Mirosławem Wlekłym i Justyną Zorn, a o ekologii z Markiem Józefiakiem. Skutkiem ubiegłorocznej “Wspólnoty…” były spotkania uczestników i wspólne inicjatywy podejmowane m.in. we Wrocławiu i Warszawie.

Organizatorzy wspólnoty:

Joanna Stawiarska - Członkini Klubu
Małgorzata Jasionek - Członkini Klubu
Konrad Stanowicz - Koordynator

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!