Dialog międzyreligijny. Pytanie o sens

Zapraszamy na spotkanie pt. „Dialog międzyreligijny. Pytanie o sens” organizowane przez Kluby „Tygodnika Powszechnego”, które odbędzie się on-line w środę, 4 listopada 2020 r. o godz. 20.00. Jest to spotkanie z cyklu „Dialog dla wspólnoty koniecznie potrzebny”, który Kluby organizują we współpracy z Fundacją im. Konrada Adenauera.

Tematem spotkania będzie dialog ekumeniczny. Prowadzony jest od dawna, ale czy rozumiemy, do czego zmierzamy? W jakim jesteśmy miejscu i jakie mamy w nim priorytety? Jakie wymierne wartości ma sam fakt poszukiwania porozumienia międzyreligijnego w naszych wzajemnych relacjach i dla naszego duchowego rozwoju? Czego ten dialog nas nauczył? Takie pytania będziemy w czasie spotkania zadawać naszym gościom i sobie samym.

W rozmowie udział wezmą;

 Kalina Wojciechowska– ewangelicka teolożka biblistka, doktor habilitowany nauk teologicznych, profesor nadzwyczajny Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie, członkini Komitetu Nauk Teologicznych PAN.

Ewa Jóźwiak — polska działaczka ekumeniczna, teolożka, dziennikarka i redaktorka, doktor nauk teologicznych, prezes Synodu Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w RP.

Małgorzata Kordowicz — pierwsza rabinka w Polsce. Absolwentka Wydziału Hebraistyki Uniwersytetu Warszawskiego i Żydowskiego Seminarium Teologicznego (JTS) w Nowym Jorku. Lektorka języka hebrajskiego na polskich uczelniach i redaktorka polsko–żydowskich periodyków. Obecnie również felietonistka „TP”.

Spotkanie poprowadzi Ks. Andrzej Perzyński, profesor zwyczajny, wykładowca teologii dogmatycznej i zagadnień ekumenicznych na Wydziale Teologicznym UKSW w Warszawie oraz w Seminarium Duchownym w Łodzi, założyciel Klubów „TP”.

Transmisja na stronach; facebook.com/klubtygodnka i klubtygodnika.pl/video

Zapraszamy!

 

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!