Posted on: 20 kwietnia 2018 Posted by: Janina Rogolińska-Pieronek Comments: 0
Zapraszamy na spotkanie z ks. dr Grzegorzem Strzelczykiem, teologiem, adiunktem w Katedrze Teologii Dogmatycznej i Duchowości Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, dyrektorem Ośrodka Formacji Diakonów Stałych Archidiecezji Katowickiej. Ks. dr Grzegorz Strzelczyk jest także autorem “Tygodnika Powszechnego” ( p. wywiad z Księdzem w numerze świątecznym).

 
Tytuł wykładu zaczerpnęliśmy z rozmów ks. Józefa Tischnera z Jackiem Żakowskim. Lekturę książki “Tischner czyta Katechizm” wzbogacamy  wykładami księży i świeckich. Spotkaliśmy się już z ks. dr Andrzejem Abdank-Kozubskim, który mówił o sumieniu w nauczaniu papieża Franciszka. Mamy w planie wykład prof. Tadeusza Sławka o nadziei. Będziemy także gościć ks. prof. Andrzeja Perzyńskiego – założyciela Klubu “Tygodnika Powszechnego” i inicjatora wspólnego czytania rozmów z ks. Tischnerem.
 
Spotkanie z ks. Grzegorzem Strzelczykiem: 24 kwietnia o godz. 17:30 w Szkole Podstawowej nr 2 Tow. Szkolnego im. Reja, pl. Lutra 8, budynek B, Bielsko-Biała
comments

Leave a Comment