De Barbaro i Wrzosek: trauma w dobie pandemii

Prof. Bogdan de Barbaro i Marta Wrzosek będą gośćmi debaty online “Trauma w dobie pandemii”, która odbędzie się w środę, 24 czerwca o godz. 13. Dyskusję poprowadzą Konrad Ciesiołkoewicz i Zuzanna Radzik. UWAGA, na spotkanie obowiązuje rejestracja, szczegóły poniżej.

Organizatorem debaty jest Fundacja Dorastaj z nami, a my, jako Kluby mamy zaszczyt pełnić rolę partnera wydarzenia.

Pandemia COVID-19 wymusiła radykalną zmianę życia na poziomie zarówno jednostki, jak i całego społeczeństwa. Z dnia na dzień miliony osób straciły poczucie kontroli nad własnym życiem i wiarę w lepsze jutro. Świat, który jawił się jako bezpieczny i przewidywalny stał się nagle pełen zagrożeń.

Długotrwała obawa o zdrowie i życie własne oraz najbliższych i odczuwany niepokój o przyszłość, zwiększa ryzyko zaburzeń emocjonalnych i może powodować ogólnospołeczną traumę. Jej ostateczne skutki w wymiarze socjologicznym i psychologicznym są trudne w tym momencie do oszacowania, dlatego już teraz warto pomyśleć, co możemy zrobić, by trauma była impulsem do rozwoju?

Debata online będzie okazją, by razem z ekspertami – prof. Bogdanem de Barbaro, psychiatrą i psychoterapeutą oraz Martą Wrzosek, edukatorką i pedagogiem, zastanowić się, jak traumę przeżywają dorośli, a jak dzieci i młodzież oraz jakie są najlepsze sposoby zapobiegania i radzenia sobie z nią.

Udział w debacie będzie możliwy wyłącznie po wcześniejszej rejestracji na stronie: www.dorastajznami.org/debataDzień przed wydarzeniem, na podany podczas rejestracji adres e-mail, otrzymają Państwo link do debaty.

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia

Nadchodzące wydarzenia:

[eventlist categories=”1,3,4,5,6,7,8,9,10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 32, 33, 34, 36, 37, 38, 39, 40, 35, 42,” whitelabel = true noresults=”Brak nadchodzących wydarzeń” limit=10]

Sprawdź pełną listę wydarzeń.

Kim jesteśmy

Kluby ” Tygodnika Powszechnego” Działają w 30 miejscach w Polsce i na świecie. Za zadanie stawiamy sobie tworzenie przestrzeni spotkania i dialogu. Zapraszamy Wszystkich do udziału w tej wielkiej przygodzie, w której każdy z Was, mamy nadzieję, znajdzie coś dla siebie!

Nadchodzące wydarzenia:

Kalendarz wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia:
[eventlist categories="9" whitelabel = true noresults="Brak nadchodzących wydarzeń" limit=15]

Nasze inicjatywy:

[smls id=”19207″]


O projekcie

We wrześniu Kluby „TP” zakończyły wspólne czytanie „Etyki Solidarności” Tischnera. Jednak zabrakło w tych rozważaniach wielu aspektów rozumienia solidarności w świetle aktualnych wyzwań. Pragniemy przenieść myśl ks. prof. Józefa Tischnera w nasze czasy, w naszą rzeczywistość i z tej potrzeby powstał projekt „Etyka Solidarności dziś”, który realizujemy razem z Fundacją Konrada Adenauera.

Oglądaj online!

Każda debata będzie transmitowana online, a obejrzeć ją będzie można m.in. na profilu Klubów “TP” na facebooku oraz w zakładce TV na portalu KlubTygodnika.pl.

 

Nadchodzące wydarzenia:
Brak nadchodzacych wydarzeń

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!