De Barbaro i Wrzosek: trauma w dobie pandemii

Prof. Bogdan de Barbaro i Marta Wrzosek będą gośćmi debaty online “Trauma w dobie pandemii”, która odbędzie się w środę, 24 czerwca o godz. 13. Dyskusję poprowadzą Konrad Ciesiołkoewicz i Zuzanna Radzik. UWAGA, na spotkanie obowiązuje rejestracja, szczegóły poniżej.

Organizatorem debaty jest Fundacja Dorastaj z nami, a my, jako Kluby mamy zaszczyt pełnić rolę partnera wydarzenia.

Pandemia COVID-19 wymusiła radykalną zmianę życia na poziomie zarówno jednostki, jak i całego społeczeństwa. Z dnia na dzień miliony osób straciły poczucie kontroli nad własnym życiem i wiarę w lepsze jutro. Świat, który jawił się jako bezpieczny i przewidywalny stał się nagle pełen zagrożeń.

Długotrwała obawa o zdrowie i życie własne oraz najbliższych i odczuwany niepokój o przyszłość, zwiększa ryzyko zaburzeń emocjonalnych i może powodować ogólnospołeczną traumę. Jej ostateczne skutki w wymiarze socjologicznym i psychologicznym są trudne w tym momencie do oszacowania, dlatego już teraz warto pomyśleć, co możemy zrobić, by trauma była impulsem do rozwoju?

Debata online będzie okazją, by razem z ekspertami – prof. Bogdanem de Barbaro, psychiatrą i psychoterapeutą oraz Martą Wrzosek, edukatorką i pedagogiem, zastanowić się, jak traumę przeżywają dorośli, a jak dzieci i młodzież oraz jakie są najlepsze sposoby zapobiegania i radzenia sobie z nią.

Udział w debacie będzie możliwy wyłącznie po wcześniejszej rejestracji na stronie: www.dorastajznami.org/debataDzień przed wydarzeniem, na podany podczas rejestracji adres e-mail, otrzymają Państwo link do debaty.

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!