Czytamy Tischnera z W. Bonowiczem – Warszawa

“Czytamy Tischnera z poetą”. Będzie to ostatnie przed wakacjami spotkanie warszawskiego Klubu “TP”.  Spotkanie odbędzie się 21 czerwca o godz 19:00, w sali KIK, ul. Freta 20/24A

„Jak Go nie znajdziesz w spotkaniu z drugim, to go nie znajdziesz w spotkaniu z Katechizmem Kościoła Katolickiego”, powiedział Wojciech Bonowicz w rozmowie z Katarzyną Kubisiowska w 23 numerze „TP”. Trudno o lepsze motto dla spotkania „Odpowiedź Bogu”, które będzie trzecią rozmową w warszawskim klubie, w cyklu „ Czytamy Tischnera!”, jak i o lepszego gościa niż red. Wojciech Bonowicz, którego do tej rozmowy zaprosiliśmy.
W. Bonowicz to dziennikarz, publicysta, poeta, nagradzany, nominowany za swoja poetycką twórczość do Nagrody Wisławy Szymborskiej w 2018 r. ”Próbuję wchodzić w dialog z różnymi sposobami poetyckiego mówienia” mówi. Próbuje też wchodzić w dialog z różnymi sposobami widzenia, przeżywania i odbierania naszego życia i jest to dialog konsekwentny, owocny i trwały.
Co to ma wspólnego z naszym czytaniem książki „Tischner czyta Katechizm” ? Wszystko, bo jak powiedział kiedyś sam ks. Józef Tischner „Nie ważne jak, ważne z kim”. No więc mamy z kim i porozmawiamy. Rozdziały trzeciego działu książki, o których mamy rozmawiać to: Wolność, Łaska, …Na moją pamiątkę, Sumienie, Kościół i państwo, Demokracja, Sprawiedliwość. Brakuje w wśród nich jednego – Miłość. Będziemy ją jednak w trakcie rozmowy odnajdywać, bo to ona właśnie może być tą odpowiedzią najpełniejszą, ukrytą w rozważaniach ks. Józefa Tischnera.

Zanim jednak porozmawiamy z poetą o tym, jaką i jak “Odpowiedź Bogu” powinniśmy dawać, musimy podsumować miniony sezon i porobić wakacyjne plany, a tych nie brakuje. Dlatego zapraszamy klubowiczów i zainteresowanych
14 czerwca na spotkanie “Idą wakacje!” w naszym regularnym terminie czwartek, o godz. 19:00 w sali KIK.

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Nadchodzące wydarzenia:
[eventlist categories="6" whitelabel = true noresults="Brak nadchodzących wydarzeń" limit=15]

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!