Posted on: 12 czerwca 2018 Posted by: Joanna Rózga Comments: 0

„Czytamy Tischnera z poetą”. Będzie to ostatnie przed wakacjami spotkanie warszawskiego Klubu „TP”.  Spotkanie odbędzie się 21 czerwca o godz 19:00, w sali KIK, ul. Freta 20/24A

„Jak Go nie znajdziesz w spotkaniu z drugim, to go nie znajdziesz w spotkaniu z Katechizmem Kościoła Katolickiego”, powiedział Wojciech Bonowicz w rozmowie z Katarzyną Kubisiowska w 23 numerze „TP”. Trudno o lepsze motto dla spotkania „Odpowiedź Bogu”, które będzie trzecią rozmową w warszawskim klubie, w cyklu „ Czytamy Tischnera!”, jak i o lepszego gościa niż red. Wojciech Bonowicz, którego do tej rozmowy zaprosiliśmy.
W. Bonowicz to dziennikarz, publicysta, poeta, nagradzany, nominowany za swoja poetycką twórczość do Nagrody Wisławy Szymborskiej w 2018 r. ”Próbuję wchodzić w dialog z różnymi sposobami poetyckiego mówienia” mówi. Próbuje też wchodzić w dialog z różnymi sposobami widzenia, przeżywania i odbierania naszego życia i jest to dialog konsekwentny, owocny i trwały.
Co to ma wspólnego z naszym czytaniem książki „Tischner czyta Katechizm” ? Wszystko, bo jak powiedział kiedyś sam ks. Józef Tischner „Nie ważne jak, ważne z kim”. No więc mamy z kim i porozmawiamy. Rozdziały trzeciego działu książki, o których mamy rozmawiać to: Wolność, Łaska, …Na moją pamiątkę, Sumienie, Kościół i państwo, Demokracja, Sprawiedliwość. Brakuje w wśród nich jednego – Miłość. Będziemy ją jednak w trakcie rozmowy odnajdywać, bo to ona właśnie może być tą odpowiedzią najpełniejszą, ukrytą w rozważaniach ks. Józefa Tischnera.

Zanim jednak porozmawiamy z poetą o tym, jaką i jak „Odpowiedź Bogu” powinniśmy dawać, musimy podsumować miniony sezon i porobić wakacyjne plany, a tych nie brakuje. Dlatego zapraszamy klubowiczów i zainteresowanych
14 czerwca na spotkanie „Idą wakacje!” w naszym regularnym terminie czwartek, o godz. 19:00 w sali KIK.

comments

Leave a Comment