Posted on: 9 czerwca 2018 Posted by: Bożena Ostrowska Comments: 0

W Klubie „Tygodnika Powszechnego” w Zielonej Górze kontynuujemy cykl spotkań wokół książki ks. Józefa Tischnera i Jacka Żakowskiego „Tischner czyta Katechizm”. Czerwcowe spotkanie 26 czerwca 2018 r. (wtorek) godz. 18;00 będzie swobodną dyskusją opartą o kolejny rozdział książki: NAPRZECIW CZŁOWIEKOWI, na który składają się podrozdziały: Obrazy Boga, Objawienie, Boża pedagogika, Nadzieja, Nie będzie innego objawienia, Ryzyko Pana Boga, Wiara bezinteresowna.

„Tischner czyta Katechizm” – to zapis rozmów, które niedługo po wydaniu polskiego przekładu nowego Katechizmu Kościoła katolickiego przeprowadził z ks. J. Tischnerem J. Żakowski. Były one podstawą do cyklu programów telewizyjnych pod tym samym tytułem, a następnie ukazały się w formie książkowej, stając się jedną z najpopularniejszych i bestsellerowych książek księdza Józefa Tischnera i Jacka Żakowskiego.
Rozmówcy, omawiając kolejne rozdziały, poruszają tak ważne tematy, jak śmierć, niebo, wolność, łaska, nadzieja czy stosunek Kościoła do państwa.

Wsparciem dla wspólnej lektury mogą być teksty przygotowane przez inicjatora spotkań formacyjnych, ks. Andrzej Perzyńskiego, które znaleźć można tutaj: http://www.klubtygodnika.pl/wspolne-czytanie

Miejsce spotkania: Klasztor Franciszkanów, parafia Św. Franciszka z Asyżu ul. Kilińskiego 5 w Zielonej Górze

Wstęp wolny. Zapraszamy!

comments

Leave a Comment