Czy zwierzęta mają duszę? – Szymon Hołownia w Lublinie

12 czerwca 2019 r. Klub “Tygodnika Powszechnego” w Lublinie zorganizował spotkanie z Szymonem Hołownią, znanym dziennikarzem, publicystą i aktywistą, od lat prowadzącym akcje charytatywne w Afryce. Zapowiadało się dość prowokacyjnie, wystąpienie red. Hołowni zatytułowaliśmy: Czy zwierzęta mają duszę?

Oczywiście, ze znakiem zapytania, jak na poszukujących katolików przystało. Ale pytanie to, w dyskusji prowadzonej przez biologa z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, dra Andrzeja Zykubka, pojawiło się dopiero w pięćdziesiątej minucie, z sugestią, że owszem, mają, tyle że nie ludzką.

Red. Hołownia przekonywał salę do pożytków wegetarianizmu, w kuluarach pojawiły się wątpliwości czy Jezus jadł mięso. Z pewnością, podobnie jak red. Hołownia, jadł ryby.

Wypełniona po brzegi sala Trybunału Koronnego była najlepszym dowodem zainteresowania, z jakim lublinianie, nie tylko członkowie Klubu, przyjęli to spotkanie i jego problematykę. Organizatorzy mogli z ulgą i przed wakacyjnie odetchnąć: wreszcie jakieś ważne kwestie niezwiązane wprost z bieżącą sytuacją w kraju!

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Nadchodzące wydarzenia:

[eventlist categories=”40″ whitelabel = true noresults=”Brak nadchodzących wydarzeń” limit=15]