Posted on: 15 czerwca 2018 Posted by: Redakcja Comments: 0

Czy w pracę warto się angażować, jeśli nie przynosi odpowiednich korzyści?  Będziemy się nad tym zastanawiać na kolejnym spotkaniu Klubu „TP” w Brukseli, które odbędzie się w najbliższy czwartek, 21 czerwca 2018 o godz. 18:00, tradycyjnie w Lodzkie House, Sq. Marie Louise 2, 1000 Bruksela. 

Polska zmienia się dynamicznie. Bezrobocie, migracje, mobilność, konieczność osiągnięcia satysfakcji, to znane i nowe wyzwania, które stoją przed  Polakami w obecnej rzeczywistości społeczno – gospodarczej. Czynnikiem zmian była, między innymi, kultura pracy wzorowana na modelu rzetelności i działania z zaangażowaniem. Pracowitość stała się miarą jakości Polaków pracujących poza granicami, a w kraju? Ostatnie badania wykazują tendencję do innych zachowań. Jakie są powody zmiany. Czy przy malejącym bezrobociu, widać przebłyski powrotu do etosu pracy, jako źródła rozwoju człowieka? Budowanie gospodarki opartej na wiedzy wymaga od uczestników procesu wytwórczego więcej niż tylko bycia towarem na rynku, na rynku pracy. Gdzie zaczyna się, a gdzie kończy inwestycja w innowacyjność, nowatorstwo? Dla rozwoju twórczego pierwiastka w człowieku istotne są relacje w środowisku, w którym żyje, pracuje. Czy system daje szanse na wybór odpowiedniej ścieżki indywidualnego rozwoju, znajdując równorzędne miejsca dla artysty, menadżera i pana od wypisywania czeków?

Wszystkie te kwestie poruszymy na spotkaniu Klubu „TP”. Zapraszamy serdecznie!

Polecamy lekturę:

TP 18-19|29kwietnia-6maja 2018; Co się stało z naszą pracą, Marek Rabij; My zasoby ludzkie, Rafał Łętocha, Błażej Strzelczyk

https://www.tygodnikpowszechny.pl/co-sie-stalo-z-nasza-praca-152806

https://www.tygodnikpowszechny.pl/my-zasoby-ludzkie-152807

 

comments

Leave a Comment