“Czy w Polsce umiera chrześcijaństwo?” – debata

Zapraszamy na debatę: „Czy w Polsce umiera chrześcijaństwo?” organizowaną przy wsparciu „Tygodnika Powszechnego”, Fundacji Konrada Adenauera i Fundacji „Tygodnika Powszechnego”.

 

W debacie wezmą udział:

Zuzanna Radzik – teolożka, publicystka, i blogerka. Zajmuje się dialogiem chrześcijańsko-żydowskim oraz teologią feministyczną. Członkini Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów, członkini zarządu Forum Dialogu Między Narodami. W swojej nowej książce „Kościół kobiet” przekonuje, że Kościół nie musi być rodzaju męskiego.

Ks. prof. Michał Czajkowski – wybitny teolog, specjalista w zakresie biblistyki Nowego Testamentu, był zaangażowany w działalność ekumeniczną, jeden z inicjatorów dialogu katolicko – żydowskiego w Polsce. W latach 200-2006 członek Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej. W tym roku został laureatem Nagrody im. ks. Stanisława Musiała, przyznawanej od dziesięciu lat osobom zasłużonym dla dialogu i współpracy chrześcijańsko-żydowskiej i polsko-żydowskiej.

O. Paweł Gużyński – duchowny rzymskokatolicki, dominikanin, rekolekcjonista i liturgista. Był duszpasterzem akademickim w Poznaniu i Rzeszowie. W latach 2012-2015 był przeorem klasztoru dominikanów w Łodzi. Prowadził popularny program „Rozmównica” w telewizji Religia.TV. W 2016 r. odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności.

Ignacy Dudkiewicz – redaktor działu „Wiara” w czasopiśmie „Kontakt. Magazyn nieuziemiony”,  członek Zarządu Klubu Inteligencji Katolickiej w Warszawie, publicysta. Publikował między innymi w „Tygodniku Powszechnym”, „Więzi”, „Znaku”, jest stałym felietonistą „Gazety Stołecznej”. Specjalizuje się w tematyce organizacji społecznych, bioetyki oraz bezdomności.

Moderatorem debaty będzie Konrad Stanglewicz – dziennikarz.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 12 maja 2018 o godz. 17.00 w Piekarni Cichej Kobiety, ul. Fabryczna 13 w Zielonej Górze.

Debata zbiega się z pierwszą rocznicą powstania Klubu „Tygodnika Powszechnego” w Zielonej Górze. Na ten dzień zaplanowane są następujące wydarzenia:

15.00 – msza św. – parafia Św. Franciszka z Asyżu ul. Kilińskiego 5 w Zielonej Górze
16.30 – sprawozdanie z działalności Klubu TP
17.00 – Debata: „ Czy w Polsce umiera chrześcijaństwo?”
20.00 – spotkanie muzyczne

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!