Posted on: 14 września 2015 Posted by: Redakcja Comments: 0

klub_rekolekcje_2015

Trzy dni rekolekcji wypełnione były spotkaniami z ks. Adamem, rozmowami i wspólną modlitwą. Przewodni temat rekolekcji „I odpuść nam na nasze winy jako i my odpuszczamy” został rozbity na trzy spotkania, na których mogliśmy wysłuchać słów księdza rekolekcjonisty oraz podzielić się własnymi przemyśleniami o rozumieniu frazy, wypowiadanej w naszej codziennej modlitwie – wydawałoby się – oczywistej dla każdego chrześcijanina. Jednak zatrzymanie się nad jej znaczeniem, zastanowienie nad tym, jak te słowa rozumiemy i co w naszym życiu oznaczają, jak je realizujemy i na jakie trudności w tym natrafiamy, było ciekawym doświadczeniem, wcale nie takim oczywistym i prostym.

W sobotni wieczór, na spotkaniu tylko pozornie oderwanym od tematu rekolekcji, wysłuchaliśmy wspomnień Księdza związanych z ciekawą, momentami trudną i skomplikowaną historią „Tygodnika Powszechnego”. Dla jednych było to wspomnienie, przypomnienie, refleksja, dla innych ciekawa historia pisma, które nas łączy od tak dawna.

Rekolekcyjna wspólnota poszerza się z każdym rokiem o nowych ludzi, ale i są w niej tacy, dla których jest to już stała pozycja kalendarza. Przybywają do Warszawy z całej Polski a nawet z poza jej granic.
Na kolejne Rekolekcje zapraszamy w maju przyszłego roku!

Joanna Rózga
Teresa Wasiak
Rafał Wójcik

 

comments

Leave a Comment