Czwarte Warszawskie Rekolekcje z ks. Adamem Bonieckim

klub_rekolekcje_2015

Trzy dni rekolekcji wypełnione były spotkaniami z ks. Adamem, rozmowami i wspólną modlitwą. Przewodni temat rekolekcji „I odpuść nam na nasze winy jako i my odpuszczamy” został rozbity na trzy spotkania, na których mogliśmy wysłuchać słów księdza rekolekcjonisty oraz podzielić się własnymi przemyśleniami o rozumieniu frazy, wypowiadanej w naszej codziennej modlitwie – wydawałoby się – oczywistej dla każdego chrześcijanina. Jednak zatrzymanie się nad jej znaczeniem, zastanowienie nad tym, jak te słowa rozumiemy i co w naszym życiu oznaczają, jak je realizujemy i na jakie trudności w tym natrafiamy, było ciekawym doświadczeniem, wcale nie takim oczywistym i prostym.

W sobotni wieczór, na spotkaniu tylko pozornie oderwanym od tematu rekolekcji, wysłuchaliśmy wspomnień Księdza związanych z ciekawą, momentami trudną i skomplikowaną historią „Tygodnika Powszechnego”. Dla jednych było to wspomnienie, przypomnienie, refleksja, dla innych ciekawa historia pisma, które nas łączy od tak dawna.

Rekolekcyjna wspólnota poszerza się z każdym rokiem o nowych ludzi, ale i są w niej tacy, dla których jest to już stała pozycja kalendarza. Przybywają do Warszawy z całej Polski a nawet z poza jej granic.
Na kolejne Rekolekcje zapraszamy w maju przyszłego roku!

Joanna Rózga
Teresa Wasiak
Rafał Wójcik

 

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia

Nadchodzące wydarzenia:

[eventlist categories=”1,3,4,5,6,7,8,9,10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 32, 33, 34, 36, 37, 38, 39, 40, 35, 42,” whitelabel = true noresults=”Brak nadchodzących wydarzeń” limit=10]

Sprawdź pełną listę wydarzeń.

Kim jesteśmy

Kluby ” Tygodnika Powszechnego” Działają w 30 miejscach w Polsce i na świecie. Za zadanie stawiamy sobie tworzenie przestrzeni spotkania i dialogu. Zapraszamy Wszystkich do udziału w tej wielkiej przygodzie, w której każdy z Was, mamy nadzieję, znajdzie coś dla siebie!

Nadchodzące wydarzenia:

Kalendarz wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia:
[eventlist categories="9" whitelabel = true noresults="Brak nadchodzących wydarzeń" limit=15]

Nasze inicjatywy:

[smls id=”19207″]


O projekcie

We wrześniu Kluby „TP” zakończyły wspólne czytanie „Etyki Solidarności” Tischnera. Jednak zabrakło w tych rozważaniach wielu aspektów rozumienia solidarności w świetle aktualnych wyzwań. Pragniemy przenieść myśl ks. prof. Józefa Tischnera w nasze czasy, w naszą rzeczywistość i z tej potrzeby powstał projekt „Etyka Solidarności dziś”, który realizujemy razem z Fundacją Konrada Adenauera.

Oglądaj online!

Każda debata będzie transmitowana online, a obejrzeć ją będzie można m.in. na profilu Klubów “TP” na facebooku oraz w zakładce TV na portalu KlubTygodnika.pl.

 

Nadchodzące wydarzenia:
Brak nadchodzacych wydarzeń