Posted on: 2 lipca 2014 Posted by: Konrad Stanowicz Comments: 0

franciszek_dialogJak obecny biskup Rzymu postrzega dialog międzyreligijny? Co w spojrzeniu na tę kwestię jest nowością charakterystyczną dla Franciszka, a co kontynuacją dzieła poprzedników? Czym w praktyce przejawia się ów dialog? Jakie owoce przyniosła ostatnia pielgrzymka papieża do Ziemi Świętej?

Odpowiedzi na te pytania poszukiwać będą podczas dyskusji organizowanej przez Klub „Tygodnika Powszechnego” we Wrocławiu:

ks. Michał Czajkowski – profesor biblistyki Nowego Testamentu, były współprzewodniczący Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów, członek Komisji Episkopatu Polski do spraw Dialogu z Niewierzącymi, Komisji Episkopatu Polski do spraw Dialogu z Judaizmem oraz Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej, wieloletni asystent kościelny miesięcznika „Więź” oraz współpracownik „Tygodnika Powszechnego”, laureat wielu nagród i odznaczeń.

ks. Andrzej Perzyński – profesor teologii, wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, pomysłodawca Klubów „Tygodnika Powszechnego” i założyciel Klubu „Tygodnika Powszechnego” w Łodzi.

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 10 lipca o godz. 18. w księgarnio-kawiarni Tajne Komplety (Wrocław, ul. Przejście Garncarskie 2). Serdecznie zapraszamy!

comments

Leave a Comment