Cykl Debat “Wartości chrześcijańskie w społeczeństwie obywatelskim

Wraz z Fundacją Konrada Adenauera i Fundacją Tygodnika Powszechnego zapraszamy do udziału w cyklu debat zatytułowanym “Wartości chrześcijańskie w społeczeństwie obywatelskim”.

Debaty:

  1. Gliwice, poniedziałek, 9 kwietnia 2018 r., godz. 18, “Czyńcie sobie ziemię poddaną – obowiązki chrześcijanina wobec natury i środowiska”
  2. Zielona Góra, sobota, 12 maja 2018 r., godz. 17, “Czy w Polsce umiera chrześcijaństwo?”
  3. Warszawa, czwartek, 24 maja 2018 r., godz. 18, “Godność w czasach wolności – między nauką, etyką i wiarą”
  4. Goszyce, sobota, 16 czerwca 2018 r., godz. 11.30 “Wobec zagłady. Droga do pojednania”.
  5. Kraków, sobota, 13 października 2018 r., godz. 18.00 “Państwo świeckie po chrześcijańsku urządzone” (VII Zjazd Klubów “Tygodnika Powszechnego)
  6. Kraków, niedziela, 14 października 2018 r., godz. 18.00 “Spotkanie mimo różnic. O wychyleniu się z kryjówki i dialogu w praktyce” (VII Zjazd Klubów “Tygodnika Powszechnego)
  7. Bielsko-Biała, poniedziałek, 22 października 2018 r., godz. 17.00 “Język współczesnego Kościoła”

 

Cykl Debat "Wartości chrześcijańskie w społeczeństwie obywatelskim
Redakcja

Jubileusz Józefy Hennelowej

Dziś 95-te urodziny obchodzi Józefa Hennelowa, wieloletnia (1948-2012) redaktorka “Tygodnika Powszechnego, w którym od połowy lat 60. do 2007 r. pełniła rolę zastępcy redaktora naczelnego. Urodzona 1 kwietnia 1925 r. w Wilnie, w czasie okupacji należała do Szarych Szeregów, uczestniczyła w tajnym nauczaniu, a po wojnie i repatriacji ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Czytaj więcej »
Cykl Debat "Wartości chrześcijańskie w społeczeństwie obywatelskim
Redakcja

Świat Turowicza – Droga do pojednania (wideo)

“Wobec zagłady. Droga do pojednania” – to tytuł jednej z dwóch debat, które odbyła się 16 czerwca w Goszycach w ramach Świata Turowicza. W dyskusji udział wzięli Nili Amit, Bogdan Białek, Mikołaj Grynberg, Piotr Sawicki, Ewa Teleżyńska i prowadzący rozmowę Maciej Kozłowski. Zapraszamy do obejrzenia!

Czytaj więcej »
Cykl Debat "Wartości chrześcijańskie w społeczeństwie obywatelskim
Bożena Ostrowska

Podsumowujące rok działalności spotkanie Klubu “TP” w Zielonej Górze

Wczorajsze spotkanie zakończyło pierwszy rok działalności Klubu “TP” w Zielonej Górze. Mamy się czym pochwalić – zorganizowaliśmy 25 spotkań! Podziękowaliśmy sobie wzajemnie. Pierwszym gościem w naszym Klubie w ubiegłym roku był prof. A. Rzepliński, ten rok zapoczątkował prof. M. Matczak.

Czytaj więcej »
Cykl Debat "Wartości chrześcijańskie w społeczeństwie obywatelskim
Konrad Stanglewicz

Czy w Polsce umiera chrześcijaństwo? – refleksje po debacie

Czy w Polsce umiera chrześcijaństwo? Tydzień mija od debaty, którą prowadziłem w zielonogórskim Klubie “TP”. Zwlekałem z opisem licząc na to, że upływający czas pozwoli mi wydobyć z tego długiego, prawie dwu i półgodzinnego i gęstego od refleksji spotkania, myśli najważniejsze.

Czytaj więcej »