Cykl Debat “Wartości chrześcijańskie w społeczeństwie obywatelskim

Wraz z Fundacją Konrada Adenauera i Fundacją Tygodnika Powszechnego zapraszamy do udziału w cyklu debat zatytułowanym “Wartości chrześcijańskie w społeczeństwie obywatelskim”.

Debaty:

  1. Gliwice, poniedziałek, 9 kwietnia 2018 r., godz. 18, “Czyńcie sobie ziemię poddaną – obowiązki chrześcijanina wobec natury i środowiska”
  2. Zielona Góra, sobota, 12 maja 2018 r., godz. 17, “Czy w Polsce umiera chrześcijaństwo?”
  3. Warszawa, czwartek, 24 maja 2018 r., godz. 18, “Godność w czasach wolności – między nauką, etyką i wiarą”
  4. Goszyce, sobota, 16 czerwca 2018 r., godz. 11.30 “Wobec zagłady. Droga do pojednania”.
  5. Kraków, sobota, 13 października 2018 r., godz. 18.00 “Państwo świeckie po chrześcijańsku urządzone” (VII Zjazd Klubów “Tygodnika Powszechnego)
  6. Kraków, niedziela, 14 października 2018 r., godz. 18.00 “Spotkanie mimo różnic. O wychyleniu się z kryjówki i dialogu w praktyce” (VII Zjazd Klubów “Tygodnika Powszechnego)
  7. Bielsko-Biała, poniedziałek, 22 października 2018 r., godz. 17.00 “Język współczesnego Kościoła”

 

Cykl Debat "Wartości chrześcijańskie w społeczeństwie obywatelskim
Redakcja

Jubileusz Józefy Hennelowej

Dziś 95-te urodziny obchodzi Józefa Hennelowa, wieloletnia (1948-2012) redaktorka “Tygodnika Powszechnego, w którym od połowy lat 60. do 2007 r. pełniła rolę zastępcy redaktora naczelnego. Urodzona 1 kwietnia 1925 r. w Wilnie, w czasie okupacji należała do Szarych Szeregów, uczestniczyła w tajnym nauczaniu, a po wojnie i repatriacji ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Czytaj więcej »
Cykl Debat "Wartości chrześcijańskie w społeczeństwie obywatelskim
Redakcja

Świat Turowicza – Droga do pojednania (wideo)

“Wobec zagłady. Droga do pojednania” – to tytuł jednej z dwóch debat, które odbyła się 16 czerwca w Goszycach w ramach Świata Turowicza. W dyskusji udział wzięli Nili Amit, Bogdan

Czytaj więcej »

Głośne myślenie o USA po Trumpie

Zapraszamy do wysłuchania pierwszego odcinka nowego podcastu “Głośne myślenie” autorstwa naszego poznańskiego klubowicza, dr. Filipa Białego. W rozmowie “USA po Trumpie” gościem jest inny członek Klubu “TP” w Poznaniu, dr

Pogranicze religii i nauki (wideo)

Zapraszamy do wysłuchania wtorkowej prelekcji “Pogranicze religii i nauki” prof. Jerzego Jańczaka z Klubu “TP” w Poznaniu.

Toast za sumienie

EWANGELIARZ NIEDZIELNY, 17 stycznia 2021 II NIEDZIELA ZWYKŁA J 1,35-42 Samuel spał w przybytku Pana, gdzie znajdowała się Arka Przymierza. Wtedy Pan zawołał Samuela, a ten odpowiedział: „Oto jestem”. Pobiegł