Bodnar, Chyrowicz i Hausner o Europie obywatelskiej i solidarnej.

Europa i świat zmagają się dziś z dużym kryzysem tożsamościowym. Można odnieść wrażenie, że zwłaszcza mieszkańcy naszego kontynentu, który przez miliony traktowany jest dziś jako swoista ziemia obiecana lub po prostu miejsce ratunku, zmaga się z pytaniem o kształt demokracji i innych kluczowych wartości.

Dyskusja zatytułowana “Europa obywatelska = Europa solidarna?” odbędzie się w ramach VIII Zjazdu Klubów “Tygodnika Powszechnego”.

Naszymi gośćmi będą wybitni specjaliści:
dr hab. Adam Bodnar – prawnik, Rzecznik Praw Obywatelskich, działacz na rzecz praw człowieka, wieloletni wiceprezes Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka
s. prof. Barbara Chyrowicz – zakonnica (werbistka) filozof, etyk i bioetyk, laureatka Nagrody im. ks. Józefa Tischnera, publicystka Tygodnik Powszechny
prof. Jerzy Hausner – ekonomista, wicepremier i minister w rządach Leszka Milera i Marka Belki, współtwórca i Przewodniczący Rady Programowej Open Eyes Economy Summit.

Rozmowę moderować będzie Aleksandra Klich.

Chcemy, wraz z naszymi ekspertami, porozmawiać o tym, czy potrafimy nadal budować społeczeństwo prawdziwie obywatelskie i czy potrafimy je uczynić solidarnym, równym, wrażliwym na troski i ból słabszych. Zastanowimy się także na ile nam – Polakom udaje się o ideały Solidarności zadbać.

Zapraszamy w piątek, 11 października na godz. 19 do sali konferencyjnej Herbewa (VI piętro, wejście od ul. Lubelskiej 29, Kraków).

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!