Posted on: 2 marca 2016 Posted by: Konrad Stanowicz Comments: 0

s. ChmielewskaW najbliższy czwartek gościem Klubu „Tygodnika Powszechnego” we Wrocławiu będzie przełożona Wspólnoty „Chleb Życia”, siostra Małgorzata Chmielewska.

Siostra Chmielewska pracowała jako katechetka z niewidomymi dziećmi w Laskach i w duszpasterstwie niewidomych. Organizowała także pomoc dla kobiet z więzienia przy ul. Rakowieckiej w Warszawie. W 1990 wstąpiła do wspólnoty w Bulowicach koło Kęt „Chleb Życia”, śluby wieczyste złożyła we Francji w 1998. Obecnie prowadzi domy dla bezdomnych, chorych i samotnych matek oraz noclegownie dla kobiet i mężczyzn. W swoich działaniach i artykułach podkreśla znaczenie ekonomii społecznej. Z troską wyraża się o osobach z marginesu. Ludzi wykluczonych próbuje przywrócić do społeczności poprzez stworzenie dla nich miejsc pracy. Dlatego powołała specjalne manufaktury, w których pracują osoby bezdomne i chore.

Na spotkanie z tą wyjątkową postacią zapraszamy już w najbliższy czwartek 3 marca na godzinę 17. do księgarnio-kawiarni „Tajne Komplety” przy ul. Przejście Garncarskie 2 we Wrocławiu. Porozmawiamy m.in. o ubogich, wykluczonych, metodach pomagania, kryzysie uchodźczym i Roku Miłosierdzia.

comments

Leave a Comment