Posted on: 26 marca 2018 Posted by: Anna Wallentin Comments: 0

Berliński Klub „Tygodnika Powszechnego” zaprasza na pierwsze spotkanie dotyczące książki „Tischner czyta Katechizm”. Spotkanie odbędzie się 5 kwietnia o godz. 19:00 (klasztor oo. dominikanów, Oldenburger Str. 46, 10551 Berlin-Moabit) i dotyczyć będzie I rozdziału książki: Rewolucja w Kościele.

 Ze strony: tischner.pl

„Tischner czyta Katechizm” – to zapis rozmów, które niedługo po wydaniu polskiego przekładu nowego Katechizmu Kościoła katolickiego przeprowadził z ks. Józefem Tischnerem Jacek Żakowski. Były one podstawą cyklu programów telewizyjnych pod tym samym tytułem, a następnie ukazały się w formie książkowej, stając się jedną z najpopularniejszych książek sygnowanych nazwiskiem Tischnera.

Kluby „Tygodnika Powszechnego”  zdecydowały, że w tym roku będą systematycznie studiować kolejne rozdziały tej książki i dyskutować na ich temat.  Jak tłumaczył na zjeździe klubowym we Wrocławiu ks. Andrzej Perzyński, chodzi o to, żeby z pomocą Tischnera lepiej zrozumieć, czym jest Kościół, jak jest soborowa wizja Kościoła i w jaki sposób Kościół ma działać w świecie.

Serdecznie zapraszamy!

 

 

 

 

comments

Leave a Comment