Apel o pokój i solidarność

Poniżej zamieszczamy apel autorstwa Stefana Wilkanowicza. Wszystkich, którzy chcieliby się przyłączyć do apelu prosimy o przesyłanie swoich danych (nazwisko, imię, kraj, miejsce pracy, nauki, działalności społecznej, zajmowane stanowisko) na adres wilkano@znak.com.pl

APEL O POKÓJ I SOLIDARNOŚĆ

Apel ten kierujemy do wszystkich – do rządzących i rządzonych, do uczonych i zwyczajnie mądrych, do mieszkańców wieżowców i przysiółków, do bardzo młodych i młodych, do sławnych i nieznanych. Dotyczy on nas wszystkich, wszyscy bowiem jesteśmy odpowiedzialni za nasz świat.

Bezpośrednim powodem tego Apelu jest konflikt ukraiński, groźny lokalnie i kontynentalnie, ale wskazujący także na światowe zagrożenia i kryzys naszej cywilizacji.

Wszyscy więc mamy prawo i obowiązek nim się zajmować. Wszystkich ludzi dobrej woli prosimy więc o podjęcie tego zadania – wedle swoich możliwości.

Prosimy o poparcie tego Apelu.

Oczekujemy od rządów uporczywego kontynuowania rzeczowych rokowań, aż do osiągnięcia ich pozytywnego skutku.

Od wszystkich obywateli wsparcia tego żądania. A zatem szerokiego informowania o nim wszędzie, gdzie się da.

Równocześnie wszystkich prosimy o informacje o wszelkich działaniach, choćby najdrobniejszych, które przyczyniają się do szerzenia postaw solidarności i współpracy. Będziemy je upowszechniać w miarę naszych możliwości.

Prosimy o adresy osób, którym warto ten Apel przesłać (do niektórych będziemy telefonować).

Prosimy o podpisywanie tego Apelu, z podaniem miejscowości, rodzaju szkoły lub pracy.

W uzasadnionych wypadkach mogą być anonimy (do wiadomości organizatorów).

Stefan Wilkanowicz

Fundacja Kultury Chrześcijańskiej ZNAK

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia

Nadchodzące wydarzenia:

[eventlist categories=”1,3,4,5,6,7,8,9,10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 32, 33, 34, 36, 37, 38, 39, 40, 35, 42,” whitelabel = true noresults=”Brak nadchodzących wydarzeń” limit=10]

Sprawdź pełną listę wydarzeń.

Kim jesteśmy

Kluby ” Tygodnika Powszechnego” Działają w 30 miejscach w Polsce i na świecie. Za zadanie stawiamy sobie tworzenie przestrzeni spotkania i dialogu. Zapraszamy Wszystkich do udziału w tej wielkiej przygodzie, w której każdy z Was, mamy nadzieję, znajdzie coś dla siebie!

Nadchodzące wydarzenia:

Kalendarz wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia:
[eventlist categories="9" whitelabel = true noresults="Brak nadchodzących wydarzeń" limit=15]

Nasze inicjatywy:

[smls id=”19207″]


O projekcie

We wrześniu Kluby „TP” zakończyły wspólne czytanie „Etyki Solidarności” Tischnera. Jednak zabrakło w tych rozważaniach wielu aspektów rozumienia solidarności w świetle aktualnych wyzwań. Pragniemy przenieść myśl ks. prof. Józefa Tischnera w nasze czasy, w naszą rzeczywistość i z tej potrzeby powstał projekt „Etyka Solidarności dziś”, który realizujemy razem z Fundacją Konrada Adenauera.

Oglądaj online!

Każda debata będzie transmitowana online, a obejrzeć ją będzie można m.in. na profilu Klubów “TP” na facebooku oraz w zakładce TV na portalu KlubTygodnika.pl.

 

Nadchodzące wydarzenia:
Brak nadchodzacych wydarzeń

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!