Tygodnikowe tematy- reportaż

24 marca spotykamy się w ramach cyklu „Tygodnikowe tematy”, by rozmawiać o reportażu, koronnym gatunku dziennikarstwa. Naszymi gośćmi będą: Karolina Przewrocka-Aderet i Marek Rabij, redaktorzy Tygodnika Powszechnego.
Podczas spotkania porozmawiamy o reportażu w czasach twitterowego dziennikarstwa, fake-newsów i finansowego upadku mediów. Zastanowimy się nad trzecią drogą dziennikarstwa,  nad dziennikarstwem obywatelskim i crowdfundingowym, które może być szansą dla ambitnego i pogłębionego opisywania świata. W końcu odpowiemy sobie na kluczowe pytanie: czy w czasach mediów społecznościowych reportaż jest jeszcze potrzebny, jeśli tak, to komu i w jakiej formie.

Zapraszamy w środę, 24 marca godz. 20:00 na platformę webex;
https://klubtygodnika.my.webex.com/klubtygodnika.my/j.php?MTID=md860c682b399abc8a53b3675258bdeb8
Meeting number: 181 892 3528
Password: 4KMx2d2i5eX (45692324 from phones and video systems)
Host key: 893334

Karolina Przewrocka-Aderet – dziennikarka, stała współpracowniczka „Tygodnika Powszechnego”. Współautorka antologii „Przecież ich nie zostawię. O żydowskich opiekunkach w czasie wojny” oraz – wraz z ks. Adamem Bonieckim – książki „W Ziemi Świętej”, a także reporterskiej książki „Polanin”. Nominowana do Nagrody „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej. Współpracowała z polskimi i niemieckimi mediami. Studiowała w Krakowie, Berlinie i Tel Awiwie. Interesuje się dialogiem polsko- i chrześcijańsko-żydowskim, historią Żydów aszkenazyjskich i współczesnymi obliczami Izraela, zwłaszcza w perspektywie kulturalno-społecznej. W Izraelu mieszka od sześciu lat.
Marek Rabij – dziennikarz, stały współpracownik “Tygodnika Powszechnego”, historyk starożytności, który od badań nad dziejami społeczno–gospodarczymi miast południa Italii przeszedł do studiów nad mechanizmami globalizacji. Interesuje się zwłaszcza relacjami ekonomicznymi tzw. Zachodu i Azji oraz wpływem globalizacji na życie codzienne. Laureat nagrody NBP im. Władysława Grabskiego dla najlepszego dziennikarza ekonomicznego. Jego książkowy debiut, „Życie na miarę, opowieść o przemyśle odzieżowym w Bangladeszu”, otrzymał nominację do nagrody im. Teresy Torańskiej. Jest również autorem wstrząsającej kroniki ludobójstwa na Rohingach „Najważniejszy wrzesień świata”.

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!