Podsumowali działalność Klubu “TP” w Powiecie Bieruńsko-Lędzińskim

2013_12_13_Leszek Kwit zywo gestykulowal_ml

W swojej siedzibie, czyli w budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lędzinach, spotkali się w piątkowy wieczór, 13 grudnia, członkowie Klubu Tygodnika Powszechnego w Powiecie Bieruńsko-Lędzińskim.  Spotkanie to nie miało w swoim programie, tak jak poprzednie, prelekcji na konkretny  temat, ale posłużyło głównie do integracji klubowiczów i do podsumowania dotychczasowej ich działalności oraz do omówienia spraw organizacyjnych, a także planów na przyszłość.

Tradycyjnie Mirosław Leszczyk w telegraficznym skrócie przypomniał  początki klubu, organizację otwartych spotkań tematycznych – począwszy od założycielskiego w budynku MBP (19 kwietnia br.), poprzez spotkania w DK „Sokolnia” w Imielinie, w sali Piast w Lędzinach i Kinoteatrze „Jutrzenka” w Bieruniu. Przypomniał również udział przedstawicieli klubu w spotkaniu z ks. Adamem Bonieckim w Gliwicach, w gali Medalu św. Jerzego w Krakowie czy w listopadowym krakowskim zjeździe klubów „Tygodnika Powszechnego”.  Przy kawie, herbacie i ciastkach, w kameralnej a jednocześnie przedświątecznej atmosferze, dyskutowano długo jeszcze na różne tematy. Pozytywnie oceniono starania grupy inicjatywnej, w skład której aktualnie wchodzą oprócz wspomnianego Mirosława Leszczyka również Jan Szuła, Leszek Kwit i Bogusław Żogała. Jednomyślnie zaakceptowano pełnienie odtąd przez Leszka Kwita i Bogusława Żogałę roli koordynatorów klubu. Uczestnicy krakowskiego zjazdu KTP podzielili się swoimi wrażeniami i uwagami odnośnie jego przebiegu i efektów. Zebrani pozytywnie odnieśli się też do treści projektu zasad działalności tych klubów autorstwa ks. Adama Bonieckiego. Na listę członków KTP w Powiecie Bieruńsko-Lędzińskim wpisała się Ingrid Biolik z Bierunia, tak więc liczy on obecnie już 37 osób.

Honory gospodyni spotkania pełniła dyrektor MBP, Joanna Wicik (też członkini KTP), a prowadził je Leszek Kwit, który podziękował pani dyrektor za zaprenumerowanie dla biblioteki miejskiej od lipca br. „Tygodnika Powszechnego”.  Kolejne spotkanie otwarte KTP, ale już z prelekcją na wybrany temat,  odbędzie się w lutym przyszłego 2014 roku. Temat i miejsce tej prelekcji zostaną uzgodnione w najbliższym czasie.

ledziny_spotkanie_podsumowujace_13_12_2013-03

ledziny_spotkanie_podsumowujace_13_12_2013-02

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!