Naładowane akumulatory. Po szkoleniu w Łodzi i Porszewicach

Angażowanie i koordynowanie pracy Klubowiczów, współpraca międzyklubowa i podstawy fundraisingu – to główne tematy szkolenia, które odbyło się w dniach 27-29 sierpnia 2021 r. w Łodzi oraz Porszewicach k. Łodzi.

Warsztaty w ramach projektu Chrześcijańscy Liderzy Społeczeństwa Obywatelskiego zorganizowaliśmy już po raz trzeci, wspólnie z Fundacją Konrada Adenauera, która jest z nami od początku tego projektu. Po spotkaniu w Warszawie i Konstancinie (2019) oraz Wieliczce (2020), tym razem końcówkę sierpnia spędziliśmy w gościnnych murach Centrum OPUS oraz Uroczyska Porszewice.

Szesnastu członków reprezentujących Kluby z Brukseli, Bydgoszczy, Gliwic, Łodzi, Krakowa, Poznania, Trójmiasta, Warszawy i Zielonej Góry rozpoczęło spotkanie w lipcowe przedpołudnie. W piątek i sobotę nasz czas zagospodarowały Justyna Józefowicz i Agnieszka Szelągowska z Fundacji Szkoła Liderów, które pomagały nam poznać mechanizmy budowania zaangażowania klubowiczów, współpracy i komunikacji międzyklubowej, w tym tworzenia wspólnych projektów. Natomiast w niedzielę spotkał się z nami Andrzej Pietrucha z Fundacji Akademia Organizacji Obywatelskich, który opowiadał nam o podstawach fundraisingu. Był to jedynie wstęp do dalszej pracy nad budowaniem strategii pozyskiwania środków, w której FAOO obiecała nam pomóc. Spotkamy się w tej sprawie już 25 września!

Spotkanie było też świetną okazją do integracji. Część uczestników szkolenia miała do niej okazję już w czwartek, gdyż ze względów logistycznych musieli pojawić się w Łodzi dzień wcześniej. Kulminacją był jednak sobotni grill i długie rozmowy.

Z Porszewic wszyscy wyjechaliśmy naładowani energią i pomysłami, niektórzy gotowymi projektami. Wspaniałe było też to, że mogliśmy znów się spotkać, razem pracować i rozmawiać.

 

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!