Medytacja: aspiryna czy inspiracja?

Krakowski Klub „Tygodnika Powszechnego” zaprasza na spotkanie z redaktorem naczelnym miesięcznika „Charaktery”, Bogdanem Białkiem pt. „Medytacja: aspiryna czy inspiracja?”, które odbędzie się 24 lutego 2013 o godz. 18.00, w sali konferencyjnej Herbewa (wejście od ul. Lubelskiej 29).


Wielu ludzi odnajduje się na drodze kontemplatywnej. Podejmują trud codziennej medytacji rano i wieczorem; wysiłek trwania w ciszy i spokoju przez co najmniej dwadzieścia minut. Dla niektórych jest to droga „polepszania” siebie, doskonalenia osobowości; dla innych sposób radzenia sobie z problemami.

Czy rzeczywiście medytacja – szczególnie chrześcijańska – może być narzędziem zdatnym dla realizacji tych celów? Czy jest tak, jak twierdzi ks. Raimon Pannikar, że „medytacja to nie aspiryna. Medytacja to inspiracja”? Jakie jest miejsce ciszy w naszym życiu? Co możemy w niej znaleźć? Czy cisza może uzdrawiać?

Bogdan Białek jest psychologiem, redaktorem naczelnym miesięcznika „Charaktery”, prezesem Stowarzyszenia im. Jana Karskiego, wiceprzewodniczącym Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów oraz członkiem zarządu Jesziwy Pardes. Publikował m.in. w „Gazecie Wyborczej”, „Tygodniku Powszechnym”, „Więzi”, „Życiu Duchowym”, „Kontekstach” oraz „Buillettin of Transregional Center for Democratic Studies”. O jego działalności na rzecz dialogu polsko-żydowskiego Lawrence Loewinger i Michał Jaskulski nakręcili film pt. „Nie dla umarłych”.

Był jednym z panelistów łagiewnickiego spotkania Klubów “TP” na temat “Kościoła Otwartego” (październik 2012).

Serdecznie zapraszamy!

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!