Ks. Boniecki na Festiwalu Nadzieja

Ks. Adam Boniecki, Redaktor Senior “Tygodnika Powszechnego” był specjalnym gościem “Festiwalu Nadzieja”. Mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego, gdzie odbywa się festiwal, mogli spokać się z ks. Bonieckim kilkakrotnie w poniedziałek, 17 października. Patronat nad imprezą objął portal Klubów “Tygodnika Powszechnego” KlubTygodnika.pl.

Festiwal Kultury i Sztuki Chrześcijańskiej NADZIEJA obył się już po raz ósmy. Jego celem od zawsze było kształtowanie ducha nadziei, co dokonywało się w bardzo różnych formach artystycznych (koncerty, wystawy, spektakle, festyny, projekcje filmowe, spotkania autorskie. itp.). Organizatorzy, poprzez swoją elastyczność i otwartość w poszukiwaniach nowych form przekazu zawsze potrafili zaskakiwać uczestników formą Festiwalu, przez co całe przedsięwzięcie posiada niepowtarzalny i wciąż aktualny i świeży charakter.

Tegoroczna edycja Festiwalu odbyła się nie tylko pod znakiem koncertów wypełniających po brzegi miejsca koncertowe. Szczególnym przedsięwzięciem było upamiętnienie osoby śp. ks. abp Józefa Życińskiego, który był absolwentem jednego z piotrkowskich liceów. Z tych względów Gościem specjalnym Festiwalu był ks. Adam Boniecki, który wziął udział w cyklu spotkań. Obok radiowego spotkania w lokalnej stacji Strefa FM, miało miejsce spotkanie autorskie w Piotrkowskim Empiku, pod czas którego Ks. Adam Boniecki dzielił się refleksjami na temat przyszłości “Tygodnika Powszechnego”, oraz promował książkę „Trzeba czasem zażartować – Alfabet Księdza Bonieckiego”.

Niewątpliwie jednym z najważniejszych spotkań w ramach festiwalu była wizyta ks. redaktora w I LO im. Bolesława Chrobrego, którego absolwentem był sp. ks. abp Józef Życiński. W ramach festiwalowego spotkania: „Okruchy Słowa”, ks. Adam Boniecki opowiadał piotrkowskim licealistom o życiu i działalności śp ks. abp. Życińskiego. Dla wielu z nich było to chyba pierwsze, a przynajmniej tak konkretne zapoznanie się z postacią niedawno zmarłego wybitnego hierarchy Kościoła Katolickiego.

Spotkanie relacjonowały również różne media:

Dziennik Łódzki

Nasze Miasto – Piotrków Trybunalski

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!