Kościół: wspólnota bez dialogu?

Wywiad z abp. Henrykiem Muszyńskim, ankieta o dialogu w Kościele oraz artykuł poświęcony temu, jak rozmowę w listach toczyli między sobą kard. Karol Wojtyła i Jerzy Turowicz – m. in. takie artykuły pojawią się w internetowej publikacji “Kościół: wspólnota bez dialogu?”, która ukaże się na portalu KlubTygodnika.pl już w najbliższy poniedziałek. Zapraszamy do lektury!

Rozmowa z Prymasem Seniorem poświęcona jest przede wszystkim tematowi dialogu wewnątrzkościelnego. Abp Muszyński stara się wyjaśnić na czym powinien polegać dialog w Kościele, mówi o granicach dialogu oraz tożsamości, która jest jego zdaniem niezbędna, do prowadzenia prawdziwego dialogu. W wywiadzie nie brakuje jednak też wypowiedzi na temat ekumenizmu, czy dialogu z innymi religiami, tudzież niewierzącymi. Abp wypowiada się również w sprawie ks. Adama Bonieckiego.

W artykule “Dialog to nie dialogolatria” Łukasz Dulęba opisuje m. in. dokumenty w Kościele polskim poświęcone dialogowi. Zaś dr Paweł Stachowiak pokazuje jako modelowy przykład rozmowy, jaką toczyli między sobą w listach kard. Karol Wojtyła z Jerzym Turowiczem. W ankiecie przygotowanej przez Annę Łukaszewską pytamy młodych ludzi jaki jest ich zdaniem stan dialogu w Kościele. Zapraszamy więc do lektury wyżej wymienionych, ale również innych tekstów na portalu KlubTygodnika.pl. Już od najbliższego poniedziałku (5 grudnia)

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Jedna odpowiedź

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!