Białystok-drugi dom? W stronę dialogu

Formacyjne spotkanie członków  Klubu „Tygodnika Powszechnego” w Białymstoku w dobie kwarantanny

 Obecny czas niezwykle bolesnego doświadczania pandemii wielu z nas przynosi ogrom cierpienia. Przy licznych, koniecznych ograniczeniach i w trudnych dla budowania relacji społecznych warunkach Klub „Tygodnika Powszechnego” w Białymstoku zaprasza członków wszystkich klubów w Polsce na spotkanie online poświęcone różnym aspektom budowania lokalnej wspólnoty.

 Dnia 10 listopada 2020 r. o godz. 19.00 proponujemy spotkanie online „Białystok- drugi dom? W stronę dialogu”. Do udziału w spotkaniu zaprosiliśmy wielu gości. Są to przede wszystkim emigranci i uchodźcy, którzy w Białymstoku znaleźli schronienie, ale też osoby pracujące w Fundacji Dialog, która od wielu lat celem statutowym swojej działalności uczyniła wspieranie najsłabszych, w tym uchodźców.  Swoją obecnością zaszczycą nas:  prezes Fundacji Pan Michał Gaweł, wiceprezes – Pan Maciej Kruhlej oraz pracownice Fundacji, które z jej ramienia wspierają uchodźców i emigrantów w trudnej rzeczywistości obczyzny. Temat współtworzenia wielokulturowego świata, przestrzeni, w której każdy będzie czuł się wolnym i szanowanym członkiem społeczności, jest dziś w naszej ojczyźnie i w naszym Kościele wyjątkowo palący.  Stąd propozycja, wpisująca się w realizację postulatu dialogu, o który tak często apeluje  papież Franciszek.

Spotkanie odbędzie się na platformie Teams. Link do spotkania zostanie udostępniony w dniu 9 listopada 2020 na profilu FB Klub Tygodnika Powszechnego Białystok  https://www.facebook.com/klubTPbialystok .

Serdecznie zapraszamy członków i sympatyków naszej ogólnopolskiej społeczności „Tygodnika Powszechnego”.

 

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!