Adam Zagajewski w Klubie w Gliwicach

Po spotkaniu z polonistką, dziennikarką i pisarką w osobie Joanny Kuciel-Frydryszak, tym razem kolej na poetę i to poetę wielkiego formatu – Adama Zagajewskiego. Kiedy o jego poezji można przeczytać, że „panuje w niej ton sprawozdawczo-rejestracyjny”, a o esejach, że „łączą tematykę kulturalną z rozważaniami natury politycznej”, z łatwością zrozumiemy, dlaczego właśnie taki jest temat spotkania. Obserwacja świata, który nieustannie dostarcza tematów do skomentowania, musi sprawiać, że współcześni mędrcy mają wiele do powiedzenia. Czekamy zatem z niecierpliwością na spotkanie w  środę, 12 grudnia o godz. 18 w Gliwicach, w Klubie Pracowników Politechniki Śląskiej, ul. Banacha 3.

Rozmowę poprowadzi red. Jan Mazurkiewicz.

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

O Wspólnocie Indywidualności

Tworzymy przestrzeń do spotkania i rozmowy młodych członków i sympatyków Klubów “Tygodnika Powszechnego”. “Wspólnota indywidualności” to coroczne spotkanie połączone z debatami i warsztatami, podczas których poruszamy najistotniejsze problemy współczesnego świata: od problemów demokracji, aktywności młodych, przez kwestie ekologiczne, aż po równościowe.

W spotkaniu udział może wziąć każdy, komu bliska jest rozmowa i poszukiwanie rozwiązań w atmosferze wzajemnego szacunku. Jedynym ograniczeniem jest wiek (16-40 lat). Nie musisz być członkiem Klubów!

Współorganizator

Kilka zdań o pierwszej edycji

Podczas pierwszej edycji, która odbyła się w pierwszy weekend września w Warszawie spotkało się 25 Klubowiczów z Białegostoku, Bydgoszczy, Katowic, Poznania, Wrocławia, Warszawy i Trójmiasta, by rozmawiać i uczyć się od znamienitych gości i siebie nawzajem o demokracji, edukacji, pomocy niepełnosprawnym i bezdomnym, ochronie środowiska. I tak o Białorusi rozmawialiśmy z Małgorzatą Nocuń, o sprawach społecznych z Bartoszem Bartosikiem, ks. Adamem Bonieckim, Martą Titaniec, Mirosławem Wlekłym i Justyną Zorn, a o ekologii z Markiem Józefiakiem. Skutkiem ubiegłorocznej “Wspólnoty…” były spotkania uczestników i wspólne inicjatywy podejmowane m.in. we Wrocławiu i Warszawie.

Organizatorzy wspólnoty:

Joanna Stawiarska - Członkini Klubu
Małgorzata Jasionek - Członkini Klubu
Konrad Stanowicz - Koordynator

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!