Posted on: 28 stycznia 2019 Posted by: Małgorzata Dyrda Comments: 0

Po bardzo udanej końcówce roku 2018 rzeszowski Klub „Tygodnika Powszechnego” rozpoczął nowy rok 2019 co najmniej równie interesująco i aktywnie.

Najpierw, 21 stycznia mieliśmy okazję wziąć udział w spotkaniu z cyklu „W labiryncie świata”, współorganizowanym m.in. przez Fundację Tygodnika Powszechnego i Klasztor Ojców Dominikanów w Rzeszowie. Wraz z ponad 600 uczestnikami spotkania zgromadzonymi w Filharmonii Podkarpackiej słuchaliśmy metropolity łódzkiego abp. Grzegorza Rysia i Szymona Hołowni, którzy rozmawiali o obliczach i problemach współczesnego chrześcijaństwa.

Następnie, Klub „Tygodnika Powszechnego” zorganizował 25 stycznia wykład otwarty Michała Wilka – biblisty i redaktora naczelnego portalu Orygenes.pl, zatytułowany „Cztery ewangelie – fotografie czy artystyczne portrety Jezusa Chrystusa?”. Wykładowca w fascynujący sposób opowiadał o najnowszych badaniach naukowych prowadzonych przez biblistów w Polsce i na świecie nad historycznym, społecznym, politycznym i kulturowym kontekstem Nowego Testamentu. Mieliśmy okazję usłyszeć z pierwszej ręki o odkryciach archeologów, historyków i filologów, które pozwalają lepiej poznać i zrozumieć okoliczności spisania Dobrej Nowiny o Królestwie Bożym.

 

comments

Leave a Comment