Odwiedź nas w:

Berlinie | Białymstoku | Bielsku-BiałejBrukseli | BydgoszczyChojnicachGliwicach | Grudziądzu | Kędzierzynie-KoźluKoszalinieKrakowie | Lipsku | Londonie | LublinieŁodzi | Olsztynie | OsloParyżu | Poznaniu | Rzeszowie | SłupskuSzczecinie | TarnowieTrójmieście | Warszawie | Wrocławiu | ZamościuZielonej Górze

ZOSTAŃ KLUBOWICZEM | ZAŁÓŻ KLUB | WESPRZYJ NAS!

comments

Nadchodzące wydarzenia:

  • 20 listopada 2019 17:00Populizm, polityka, religia...
  • 20 listopada 2019 18:00Każdego roku w POLIN… spotkanie z ks. Adamem Bonieckim
  • 21 listopada 2019 17:00O Tożsamości wg Rohra w Poznaniu
  • 21 listopada 2019 17:00EuroSzkoła. Spotkanie z dr Mają Megier w Koszalinie
  • 21 listopada 2019 18:00Fizyk, filozof, reżyser - spotkanie z Krzysztofem Zanussim
  • 21 listopada 2019 19:00Kraków: spotkanie z o.Wacławem Oszajcą i Damianem Jankowskim
  • 22 listopada 2019 08:00Oszajca i Jankowski w Kędzierzynie-Koźlu
  • 22 listopada 2019 16:30Kawiarenka Klubu "TP" w Krakowie
  • 22 listopada 2019 17:00Dyskusja o filmie „Boże ciało” Jana Komasy
  • 22 listopada 2019 18:00Dysputa "Co z tym Lutrem?"
AEC v1.0.4

Sprawdź pełną listę wydarzeń.

Znamy program 19. Dni Tischnerowskich!

Znamy już program 19. Dni Tischnerowskich. Tegorocznymi gośćmi będą m.in. s. Barbara Chyrowicz, Anna Dymna, Lidia i Jerzy Owsiakowie, o. Ludwik Wiśniewski.

Laureatami tegorocznej Nagrody im. ks. Józefa Tischnera, która wręczona zostanie podczas sobotniej gali, zostali: O. Ludwik Wiśniewski OP (otrzymał nagrodę w kategorii pisarstwa religijnego i filozoficznego), Łukasz Grabal (w kategorii publicystyki lub eseistyki na tematy społeczne) oraz Lidia Niedźwiedzka-Owsiak i Jerzy Owsiak (w kategorii inicjatyw duszpasterskich).

 

Program 19. Dni Tischnerowskich w Krakowie

 

27 MARCA / ŚRODA

 

godz. 17.00 Kolegiata św. Anny, ul. św. Anny 13

MSZA ŚWIĘTA w intencji księdza prof. Józefa Tischnera

 

godz. 18.00 Scena im. St. Wyspiańskiego AST, ul. Straszewskiego 22

TISCHNER NA EKRANIE

pokaz filmów dokumentalnych

prowadzenie: Wojciech Bonowicz

 

28 MARCA /CZWARTEK

 

godz. 11.00 Aula Collegium Novum UJ, ul. Gołębia 24

TISCHNERA MYŚLENIE O CZŁOWIEKU

uczestnicy: Marek Drwięga, Adam Workowski, Wojciech Załuski

prowadzenie: Maria Karolczak

 

godz. 17.00 Aula Auditorium Maximum UJ, ul. Krupnicza 33

COLLOQUIA TISCHNERIANA – wykład

Etyka w medycynie zabiegowej

– czy nowe technologie wpłynęły na nasze zachowania etyczne?

PROF. MAREK KRAWCZYK / Warszawski Uniwersytet Medyczny

 

godz. 18.30 Aula Auditorium Maximum UJ, ul. Krupnicza 33

JASKINIA FILOZOFÓW – dyskusja

Wartość człowieka

uczestnicy: Bogdan de Barbaro, s. Barbara Chyrowicz, Marek Krawczyk, Piotr Grzegorz Nowak

prowadzenie: Anna Mateja i Wojciech Bonowicz

 

29 MARCA, PIĄTEK

 

godz. 11.00 Scena im. St. Wyspiańskiego AST, ul. Straszewskiego 22

JAK PRZERWAĆ SPIRALĘ NIENAWIŚCI? – dyskusja

uczestnicy: Anna Dymna, ks. Józef Krawiec, Małgorzata Olasińska-Chart, Jakub Wygnański

prowadzenie: Wojciech Bonowicz

 

godz. 17.00 Scena im. St. Wyspiańskiego AST, ul. Straszewskiego 22

CZYTAMY TISCHNERA – DAROWANE PIĘĆ MINUT

Robert Więckiewicz przeczyta fragment książki „Kot pilnujący myszy”

rozmowę z udziałem publiczności poprowadzą: Agnieszka Foryś i Wojciech Bonowicz

 

godz. 19.30 Instytut Myśli Józefa Tischnera, ul. Sławkowska 14

OFF TISCHNER / Otwarte Forum Filozoficzne

spotkanie z udziałem filozofów związanych z IMJT

 

30 MARCA / SOBOTA

 

godz. 17.00 Scena im. St. Wyspiańskiego AST, ul. Straszewskiego 22

GALA NAGRODY ZNAKU I HESTII IM. KS. JÓZEFA TISCHNERA

rozmowę z laureatami: o. Ludwikiem Wiśniewskim, Łukaszem Garbalem, Lidią Niedźwiedzką-Owsiak i Jerzym Owsiakiem

poprowadzą: ks. Adam Boniecki i Henryk Woźniakowski

uroczystość uświetni koncert BESTER QUARTET

prowadzenie wieczoru: Jolanta Kogut

(wstęp na galę za zaproszeniami – do odbioru w kasie AST od 25 marca)

 

Program Strefy Tischnera

 

14 MARCA / CZWARTEK

 

godz. 11.00 Radio Kraków, Al. Juliusza Słowackiego 22 / Studio im. Romany Bobrowskiej

CZYTAMY! – PRZESTRZEŃ JAKO PROJEKT WOLNOŚCI

warsztaty literacko-filozoficzne dla młodzieży

prowadzenie: Wojciech Bonowicz

 

21 MARCA/ CZWARTEK

 

godz. 17.00 Radio Kraków, Al. Juliusza Słowackiego 22 / Studio im. Romany Bobrowskiej

KIM JEST DOBRY CZŁOWIEK?

rozmowa w kontekście medycyny, teologii i etyki

uczestnicy dyskusji: Maciej Małecki, Piotr Grzegorz Nowak, Piotr Sikora,

prowadzenie: Jolanta Drużyńska / Radio Kraków

 

26 MARCA / WTOREK /

 

godz. 19.00 Instytut Myśli Józefa Tischnera, ul. Sławkowska 14

ZROZUMIEĆ CZŁOWIEKA

uczestnicy dyskusji: Karol Tarnowski i Jaromir Brejdak

prowadzenie: doktoranci Wojciech Zalewski i Paweł Rozwadowski

 

Pociąg do Tischnera 

 

23 MARCA / SOBOTA

ODJAZD: DWORZEC GŁÓWNY W KRAKOWIE / GODZ. 9:46

Uczestnikami podróży będą m.in. laureaci Nagrody Znaku i Hestii im. ks. J. Tischnera:

Janina Ochojska, Wojciech Jagielski, Jerzy Sosnowski i Kuba Wygnański.

 

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Nie dotyczy to jedynie „Pociągu do Tischnera” (konieczny jest zakup biletu). Na galę Nagrody Znaku i Hestii im. J. Tischnera obowiązują wejściówki.

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.