Posted on: 29 listopada 2012 Posted by: Redakcja Comments: 3

Dziś odszedł prof. Jacek Woźniakowski, historyk sztuki, pisarz, eseista, związany ze środowiskiem „Tygodnika Powszechnego”, a także redaktor naczelny Miesięcznika ZNAK i Wydawnictwa ZNAK. Był także wybitnym naukowcem i krytykiem sztuki, profesorem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, a w latach 1990-91 był prezydentem Krakowa.

Budzi podziw i respekt. Niezależność, ostrość i precyzję sądów łączy z poczuciem humoru, a odwagę z rozwagą. Zrazu onieśmiela, przy bliższym poznaniu ujmuje serdecznością. Wytrawny publicysta, mistrz stylu, znawca sztuki, jej historyk i krytyk. Żołnierz, konspirator, taternik i podróżnik. Redaktor „Tygodnika Powszechnego”, twórca wydawnictwa Znak, profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, w 1990 r. prezydent Krakowa. Jeden z najwybitniejszych naszych humanistów – pisał o prof. Woźniakowskim całkiem niedawno w tekście poświęconym jego twórczości Tomasz Fiałkowski.

comments

3 People reacted on this

  1. Montresor we Francji; w piatek 7 ego XII o 18 ej będzie odprawiona Msza Św w intencji prof. Jacka Wozniakowsskiego i jego rodziny, Zlaczeni sercem i modlitwa , rodziny : Rey ,Szerauc, Gromnickich, Unrug, Potockich. „wieczny odpoczynek racz mu dać Panie”!!!

Leave a Comment