Zlot Klubów “Tygodnika Powszechnego” w Brukseli

Z okazji 15-lecia wejścia Polski do Unii Europejskiej Klub “Tygodnika Powszechnego” w Brukseli pod kierownictwem p. Mariusza Krukowskiego zorganizował zlot i zaprosił pozostałe Kluby. Ja z mężem postanowiliśmy polecieć. Jubileusz ważny, nigdy nie byłam w Brukseli i nigdy nie uczestniczyliśmy w żadnym Zjeździe Klubów, więc było to dla nas nowe doświadczenie. Wróciliśmy zachwyceni i zachęceni do uczestnictwa w kolejnych Zjazdach.

Chylimy czoła przed Organizatorami i bardzo dziękujemy za super organizację, bardzo ciekawy program i opiekę łącznie z transportem z i na odległe od Brukseli lotnisko Charleroi.

Rozpoczęliśmy Mszą Świętą w Kaplicy Europejskiej, a następnie o. Krystian Sowa opowiedział nam krótko o ekumenicznym charakterze pracy duszpasterzy tej Kaplicy.

Odwiedziliśmy trzy najważniejsze budynki UE czyli: Parlamentu Europejskiego, Rady Europejskiej i Komisji Europejskiej.

Uczestniczyliśmy też w trzech bardzo interesujących debatach. Podam tylko ich tytuły: „Unia wartości”, „15 lat Polski w UE”, „Przyszłość UE i Polski w UE”. Na zakończenie Zlotu przyjęliśmy wypracowaną przez Organizatorów Deklarację. Dla mnie bardzo ważną!

Ponieważ nie robiłam notatek, nie wypowiem się merytorycznie na temat debat (minęło już kilka dni), ale muszę powiedzieć, że były bardzo ciekawe i rozwijające. Wróciłam zachwycona, że mamy w UE świetnie przygotowanych urzędników różnych szczebli, którzy z zaangażowaniem, poczuciem misji i odwagą pracują dla Wspólnoty Europejskiej. Wielkie brawa! Opuszczałam Brukselę z nadzieją, że mamy tam pokolenie młodych profesjonalistów, którzy godnie nas reprezentują. Dajmy im szansę idąc licznie do urn i mądrze wybierając! Jak przystało na Europejczyków.

Halina Rudzka

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Nadchodzące wydarzenia:
[eventlist categories="6" whitelabel = true noresults="Brak nadchodzących wydarzeń" limit=15]