Zjazd: wskazówki dojazdu

Poniżej publikujemy kilka istotnych informacji związanych z dotarciem do kluczowych miejsc, w których odbędzie się Zjazd. Jak widać po mapach, do większości miejsc da się dotrzeć (przenosząc się z dworca bądź z innych zjazdowych lokalizacji) spacerowym tempem w maksymalnie 20 minut, podajemy jednak również poniżej wskazówki dotyczące komunikacji miejskiej.

Herbewo (UWAGA! Wejście od ul. Lubelskiej 29)

Do Herbewa zapraszamy:

11 X, godz. 14.30 (Spotkanie Rady Koordynacyjnej), 17.30 (Msza św.) i 19 (debata)

12 X, godz. 10 (szkolenie) , 11 (spotkanie klubów) i 15 (panel “Pękający Kościół)

Komunikacja miejska: Do Herbewa można się dostać w łatwy sposób autobusem bądź tramwajem (w obu przypadkach przystanek “Nowy Kleparz”). Np. z Dworca Głównego kursują autobusy  130 i 179 (przy Galerii Krakowskiej przystanek “Dworzec Główny Zachód”).

Międzynarodowe Centrum Kultury (ul. Rynek Główny 25)

Do MCK zapraszamy:

11 X, godz. 10. Wydarzenia w ramach konferencji “Wyzwania dla Nowej Europy”

Komunikacja miejska: do ścisłego centrum komunikacja nie wjeżdża, jednak najbliżej MCK-u zatrzymują się tramwaje na ul. Wszystkich Świętych, a także na przystanku Teatr Bagatela. Do obu miejsc docierają tramwaje jadące z przystanku Teatr Słowackiego (przystanek zaraz obok Dworca Głównego), a także autobusy i tramwaje z przystanku Dworzec Główny Zachód (zaraz obok Galerii Krakowskiej).

Stadion Ks. Podgórze (ul. Dekerta 21)


Na stadion  zapraszamy:

12 X, godz. 18.00 (Mecz Kluby “TP” – Redakcja “TP”)

Komunikacja miejska: Z Herbewa najłatwiej dojechać tramwajem, który odjeżdża z przystanku Dworzec Tramwajowy. Podróż tramwajem nr 50 trwa nieco ponad 20 minut. Wysiadamy na przystanku Klimeckiego i stamtąd mamy 5 min. pieszo.

Piwnice oo. Augustianów (ul. Augustiańska 7)


Do Augustianów  zapraszamy:

12 X, godz. 20.00 (Spotkanie z Redakcją “TP” i Przyjaciółmi)

Komunikacja miejska: dojazd na Kazimierz jest ograniczony ze względu na remont ul. Krakowskiej, dlatego sugerujemy wzięcie większego zapasu czasowego. Z Herbewa najprościej jest udać się na przystanek Nowy Kleparz i wsiąść w tramwaj nr 18, wysiąść na ul. Miodowej i przejść spacerem ok. 10 minut. Alternatywą jest przejazd autobusem w kierunku Ronda Grunwaldzkiego (np. nr 179) i przesiadka w autobus jadący (za tramwaj) w ul. Dietla do przystanku Stradom.

Natomiast dla jadących z meczu (ze stadionu KS Podgórze) wystarczy przejść do przystanku tramwajowego Podgórze SKA i przejechać tramwajem do przystanku Św. Wawrzyńca. Stamtąd pieszo 10 min. do ul. Augustiańskiej.

Instytut Myśli Józefa Tischnera (ul. Sławkowska 14)

Do Instytutu zapraszamy na warsztaty:

11 X, godz. 11 “Czytamy Tischnera”

Komunikacja miejska: do ścisłego centrum komunikacja nie wjeżdża, jednak blisko ul. Sławkowskiej są przystanki autobusowe i tramwajowe Stary Kleparz i Teatr Bagatela. Z obu dojście zajmuje kilka minut.

 

DODATKOWE WSKAZÓWKI:

Warto skorzystać z map mapy.google.pl lub serwisu jakdojade.pl.

Rozkład jazdy dostępny jest na stronie krakowskiego MPK.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Dodaj komentarz