Ziemia w kryzysie – aktywizm, wiara, psychologia

Debata pt. „Ziemia w kryzysie – aktywizm, wiara, psychologia” to spotkanie w ramach cyklu debat zatytułowanego „Dialog dla wspólnoty koniecznie potrzebny” współorganizowanego przez Kluby Tygodnika Powszechnego i Fundację Konrada Adenauera.
Będziemy rozmawiać o formach aktywizmu w obliczu kryzysu środowiskowego (od obywatelskiego nieposłuszeństwa i akcji radykalnych, przez ekologię integralną w duchu Laudato si’ papieża Franciszka, po oddziaływanie na zmiany psycho — kognitywne postulowane w ekologii głębokiej, czy głębokiej adaptacji). Zastanowimy się, czy dialog i współpraca między rozmaitymi płaszczyznami działania są możliwe, a także o tym, co można zrobić, aby głos aktywistów był bardziej słyszalny, przekonujący, a co najważniejsze efektywny.
Debata odbędzie się on-line w środę, 25 listopada, o godz. 19.00. Spotkanie będzie transmitowane na facebooku Klubów Tygodnika Powszechnego https://www.facebook.com/klubtygodnika
Paneliści:
Piotr Abramczyk — Prezes Fundacji GCCM Polska — Światowy Ruch Katolików na rzecz Środowiska. Z zawodu i pasji meteorolog, interesuje się naukami o Ziemi, w szczególności zmianami klimatycznymi. Promuje chrześcijańską ekologię integralną i nauczanie Kościoła katolickiego w tej kwestii, zachęcając do zwiększenia zaangażowania wspólnot i ludzi wiary w opiekę nad naszym wspólnym domem.
Robert Rient – pisarz, dziennikarz, praktyk szamanizmu. Autor reportażu „Świadek” (2015) powieści „Duchy Jeremiego” (2017) i książki o podróży dookoła świata oraz duchowości „Przebłysk” (2018). Pomagał rozwijać ruch Extinction Rebellion w Polsce. Dla magazynu „Sens” od wielu lat pisze o różnych nurtach terapeutycznych. Autor cyklu „Wizje roślin” dla magazynu „Przekrój” oraz artykułów dedykowanych kryzysowi klimatycznemu.
Emilia Ślimko — Trenerka Transformacji. W swojej pracy łączy rozwój osobisty oraz ekologię. Pracuje z grupami, organizacjami i biznesem na rzecz zmiany sposobów funkcjonowania i działania w stronę nowych zrównoważonych modeli kultury i współpracy. Specjalizuje się w środowiskowej i społecznej problematyce związanej ze zmianami klimatu, zanieczyszczeniem powietrza, zrównoważonym rozwojem, sprawiedliwą transformacją, głęboką adaptacją do kryzysu klimatycznego. W pracy z osobami skupia się na pracy z emocjami i relacjami, prowadzi coaching możliwości oraz treningi uważności. Aktywnie współpracuje z organizacjami pozarządowymi, współzałożycielka Fundacji Otwarty Plan.
Debatę poprowadzi Barbara Niedźwiedzka – redaktor strony „Nasz wspólny dom” w portalu Klubów Tygodnika Powszechnego http://www.klubtygodnika.pl/nasz-wspolny-dom/, aktywistka prośrodowiskowa i broniąca dobrostanu zwierząt, animatorka Laudato si’ i autorka bloga www.opowiedzzwierze.pl
Współorganizatorzy debaty:
Kluby Tygodnika Powszechnego https://www.klubtygodnika.pl/
Fundacja Konrada Adenauera https://www.kas.de/pl/web/polen/o-nas
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Dodaj komentarz