Czytamy Tischnera w Zielonej Górze

W Klubie „Tygodnika Powszechnego” w Zielonej Górze kontynuujemy cykl spotkań wokół książki ks. Józefa Tischnera i Jacka Żakowskiego „Tischner czyta Katechizm”. Czerwcowe spotkanie 26 czerwca 2018 r. (wtorek) godz. 18;00 będzie swobodną dyskusją opartą o kolejny rozdział książki: NAPRZECIW CZŁOWIEKOWI, na który składają się podrozdziały: Obrazy Boga, Objawienie, Boża pedagogika, Nadzieja, Nie będzie innego objawienia, Ryzyko Pana Boga, Wiara bezinteresowna. Czytaj więcej »

Podsumowujące rok działalności spotkanie Klubu „TP” w Zielonej Górze

prof. Z.Kruszewski z klubowiczami (foto.Maciek Gniazdowski)

Wczorajsze spotkanie zakończyło pierwszy rok działalności Klubu „TP” w Zielonej Górze. Mamy się czym pochwalić – zorganizowaliśmy 25 spotkań! Podziękowaliśmy sobie wzajemnie. Pierwszym gościem w naszym Klubie w ubiegłym roku był prof. A. Rzepliński, ten rok zapoczątkował prof. M. Matczak.

Czytaj więcej »

Polska praworządność na rozdrożu – relacja ze spotkania z Marcinem Matczakiem

Prof. Marcin Matczak  i Bożena Ostrowska – Koordyntorka Klubu 

Pierwszym gościem w drugim roku działalności Klubu „TP” w Zielonej Górze był   profesor na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego dr hab. Marcin Matczak. Spotkanie, które odbyło się 28 maja 2018 r. miało tytuł „Polska praworządność na rozdrożu”. Czytaj więcej »

Czy w Polsce umiera chrześcijaństwo? – refleksje po debacie

Czy w Polsce umiera chrześcijaństwo? Tydzień mija od debaty, którą prowadziłem w zielonogórskim Klubie „TP”. Zwlekałem z opisem licząc na to, że upływający czas pozwoli mi wydobyć z tego długiego, prawie dwu i półgodzinnego i gęstego od refleksji spotkania, myśli najważniejsze. Czytaj więcej »

Podsumowanie rocznej działalności zielonogórskiego Klubu „Tygodnika Powszechnego”

Koordynatorzy Klubu „Tygodnika Powszechnego” w Zielonej Górze – Bożena Ostrowska i Konrad Stanglewicz zapraszają 5 czerwca 2018 r. (wtorek) członków i sympatyków Klubu TP na spotkanie: „Podsumowanie rocznej działalności zielonogórskiego Klubu „Tygodnika Powszechnego” i  plany na przyszłość”.
Miejsce spotkania: Piekarnia Cichej Kobiety ul. Fabryczna 13 w Zielonej Górze, godz.18.00