Zbieramy na Gabinet Legend “Tygodnika”

Biurka Józefy Hennelowej i Krzysztofa Kozłowskiego, regały i książki m.in. z gabinetu Jerzego Turowicza oraz szereg innych drobnych podarunków otrzymaliśmy z redakcji “Tygodnika Powszechnego” na rzecz naszej – Klubów “TP” – nowej siedziby. A to nie koniec – obietnicę kolejnych cennych pamiątek z mieszkania Pani Ziuty otrzymaliśmy od jej rodziny. Dzięki WAM wszystkie te rzeczy mogą znaleźć swoje godne miejsce!

Chcemy stworzyć “Gabinet Legend Tygodnika”, który nawiązywał będzie do historycznego Gabinetu Jerzego Turowicza w redakcji “TP” przy ul. Wiślnej 12. Będzie to więc miejsce spotkania i rozmów o rzeczach najważniejszych. “Dla wszystkich starczy miejsca”. Poczuje się tu jak w domu nie tylko członek Klubów, ale każdy, dla kogo ważny jest drugi człowiek, kto chce działać na rzecz bliźniego.

UWAGA! Jeśli chcecie wesprzeć powstanie siedziby jednorazową wpłatą, wejdźcie na zrzutka.pl/z/klubtygodnika lub dokonajcie przelewu na konto nr 49 1750 0012 0000 0000 4104 8457. Deklaracje comiesięcznych wpłat przyjmujemy pod adresem krakow@klubtygodnika.pl.

Dotąd zebraliśmy:

  • deklaracje comiesięcznych wpłat: 1680 zł
  • jednorazowe wpłaty (zrzutka.pl i bezpośrednio na konto): 6022,53 zł

Pierwszym krokiem do stworzenia tego dzieła jest wynajem lokalu, który służył będzie jako Miejsce Spotkania. Wierzymy, że już niedługo spotkania w tzw. realu znów będą możliwe, a Wasza pomoc finansowa sprawi, że będziemy mogli już niebawem zaprosić Was pod adres w ścisłym centrum Krakowa. Nie ważne, czy przyjdziecie na kilka minut po drodze na pociąg, czy przybędziecie na kilka godzin – zawsze będziecie mile widziani.

W lokalu odbywać się będą mniejsze spotkania Klubowe (głównie Klubu “TP” w Krakowie, ale też inicjatywy międzyklubowe), zmieścimy tu administrację naszego Stowarzyszenia im. Jerzego Turowicza. Mamy także nadzieję, że uda nam się uczynić to miejsce spotkaniem z historią – będziemy bowiem starali się nawiązywać wystrojem i klimatem do legendy “Tygodnika”.

Planujemy na początek niewielkie miejsce, ale wszystko zależy od Was. Im większa będzie Wasze wsparcie, tym ciekawsze miejsce będziemy mogli wynająć. Na oku mamy już ich kilka, obracamy się oczywiście w lokalach oferowanych przez miasto.

Autor

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!