Z Europą w świecie. Naczynia połączone

 

Nic dla nas bez nas – korzyść znaczy odpowiedzialność. Nie jesteśmy samotną wyspą. Korzystając z zasobów świata musimy być za niego współodpowiedzialni. Czy globalizacja może znaczyć wspólne dobro, a nie wzajemny wyzysk? Jak widzimy nasz udział we wspólnocie europejskiej dla dobra planety i jej mieszkańców w aspekcie działań na rzecz klimatu, ekologii, przemian społecznych, gospodarczych, ekonomicznych?

Zapraszamy na drugą debatę z cyklu “UnJa i co dalej” zorganizowaną przez Klub „Tygodnika Powszechnego” we współpracy z „Tygodnikiem Powszechnym” i przy wsparciu Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, która odbędzie się online w środę, 28 października godz. 20:00 

Transmisja na Facebook.com/klubtygodnika i klubtygodnika.pl/tv oraz powszech.net/codalej

 

W rozmowie udział wezmą;

Prof. Klaus Bachmann – historyk, dziennikarz, publicysta. Specjalizuje się w problematyce z zakresu integracji europejskiej, sprawiedliwości w czasach transformacji, historii najnowszej Europy Środkowo-Wschodniej, a także ruchów totalitarnych. Od wielu lat związany z „Tygodnikiem Powszechnym”.

Katarzyna Guzek – rzeczniczka prasowa Greenpeace Polska, aktywistka ekologiczna. Związana z ruchem ekologicznym od 2004 roku. Brała udział w wielu pokojowych akcjach na rzecz klimatu oraz uczestniczyła w szczytach klimatycznych.

Janina Ochojska – polska działaczka humanitarna, założycielka i prezes Polskiej Akcji Humanitarnej, astronom, posłanka do Parlamentu Europejskiego IX kadencji. Honorowana wieloma nagrodami i odznaczeniami, łącznie z francuską Legią Honorową.

Marek Rabij– polski dziennikarz i publicysta, specjalizujący się w tematyce globalizacji i transkontynentalnych relacji gospodarczych, podróżnik. Redaktor działu krajowego „Tygodnika Powszechnego”.

 

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia