Ładowanie Wydarzenia

Przestrzeń spotkania: mój Kościół, moja odpowiedzialność

Lut 02, 2021 20:30 - 22:30
Jeśli chcę traktować Kościół jak swój dom, powinien wziąć za niego odpowiedzialność. Czy dziś, żyjąc w podzielonym świecie, na który słusznie wspólnota Kościoła patrzy z obawą, troską, oby też z nadzieją, jesteśmy gotowi, by wziąć na siebie ciężar budowania Kościoła? Czy potrafimy, obok zgłaszania uwag duchownym, zadbać o kształtowanie relacji z najbliższymi, czy chcemy zaangażować się w życie parafii, poświęcić część swojej codzienności organizowaniu życia wspólnot, podjąć rozwiązania spraw trudnych, wstydliwych?
Poprzednią Przestrzeń spotkania poświęciliśmy „Kościołowi naszych marzeń”. I zdaje się, że doszliśmy do wniosku, że taki czy inny, lepszy, nie powstanie bez naszego realnego udziału. Nie może to być jedynie udział bierny, polegający na zgłaszaniu uwag i potrzeb.
Musimy zdać sobie sprawę, że bycie we wspólnocie to posiadanie praw i obowiązków. Prawa to przywileje, z których powinniśmy korzystać zwłaszcza dla dobra wspólnoty.
Jako dobry wstęp do dyskusji polecamy lekturę artykułu ks. prof. Wojciecha Góralskiego pt.: „Pozycja prawna osób świeckich w Kościele według nowego Kodeksu Prawa Kanonicznego”.

Share This Event