Wspólne kolędowanie w Klubie warszawskim

Wspólne śpiewanie kolęd to dobry początek spotkań klubowych w Nowym Roku. Jednak koncert Chóru Kameleon – Dzielnicy Mokotów  w warszawskim Klubie to wydarzenie wyjątkowe. Chór prowadzi Katarzyna Boniecka, nasza wieloletnia klubowiczka, a tworzą go głównie mieszkańcy Warszawy, w szczególności Mokotowa. Przekrój członków chóru jest szeroki, od licealistów przez studentów po osoby pracujące, śpiewają w nim też obcokrajowcy.

Katarzyna Boniecka (dyrygentka z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu chórów akademickich, młodzieżowych i dziecięcych, mgr sztuki, absolwentka Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie) na czwartkowe spotkanie zaprosiła 16 chórzystów, którzy wykonali znane powszechnie kolędy, takie jak: Wśród nocnej ciszy czy Zaśpiewajmy Jezusowi, ale też kolędy staropolskie, które wzbudziły szczególne zainteresowanie słuchaczy: Dzieciątko się narodziło, Aniołowie zaśpiewali. Chór zaśpiewał też tradycyjną pieśń bożonarodzeniową –
God rest you merry gentlemen.
Potem  śpiewaliśmy wspólnie kolędy w pełnej wersji, co było nie lada wyzwaniem. Nasze wokalne siły wspomagaliśmy świątecznym poczęstunkiem, w przerwach dzieląc się wrażeniami.
Załączamy krótką migawkę z koncertu i wspólnego śpiewania.

https://youtu.be/MsbWyN8EijE

A pieśni w wykonaniu Chóru, docenianego na konkursach w kraju i za granicą, można posłuchać tutaj:
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Dodaj komentarz