Wsparcie akcji mikołajkowej KońWół Świętego Mikołaja

Jak piszą wolontariusze, z uwagi na zaangażowanie bardzo wielu osób i instytucji, tegoroczne paczki mikołajkowe dla dzieciaków były większe niż dotychczasowe.

Agnieszka Krawiec: “Wiedziałam, że mogę liczyć na parę osób, a właściwie więcej niż na parę! Ale odezwało się Was dużo, dużo więcej! Sporo tych, którzy pierwszy raz chcieli do nas dołączyć – dziękuję. To bardzo cieszy, bo dzięki takim gestom tworzymy wspólnotę ludzi: różne poglądy, różne zawody różne miejsca życia, a jeden cel: wsparcie dla dzieciaków, które znalazły się w obcym kraju i muszą sobie radzić mieszkając w ośrodku, w kilka osób w jednym pokoju, chodzą do nowej szkoły i uczą się polskiego albo są małe i dzień w dzień nie wychodzą poza ośrodek, albo są duże (18 lat) i marzą o normalnej pracy i wsparciu dla rodziców i rodziny, ale nie mogą pracować, bo nie mają statusu uchodźcy.

Cieszę się, że duża część (chyba więcej niż połowa?) wspiera akcję od początku. To niesamowite! Dlatego wiem, że za rok akcja będzie znowu.”

Oprócz słodyczy w paczkach znalazły się również: kredki dwunastokolorowe, plastelina i kostki Rubika, malowanki dla najmłodszych i malowanki z cyferkami i literkami oraz rebusami dla nieco starszych, a dla pozostałych bloki rysunkowe, do tego cudowne bajeranckie świąteczne naklejki brokatowe i żółte breloki – gnieciuchy odstresowujące (większe i mniejsze).

W sobotę 7 grudnia 2019 r. KońWół Świętego Mikołaja dotarł do wszystkich dzieciaków.

W tym roku członkowie Klubu "Tygodnika Powszechnego" w Lublinie licznie włączyli się do akcji organizacji "W drodze", przekazując słodycze (Kitkat, Snikers) oraz wpłacając pieniądze na konto dla wypełnienia paczek mikołajkowych dla dzieci przebywających w ośrodkach dla cudzoziemców w Kolonii Horbów, Bezwoli i Białej Podlaskiej.
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Dodaj komentarz