Posted on: 19 stycznia 2017 Posted by: Konrad Stanowicz Comments: 0

Klub TP Wro RRKlub „Tygodnika Powszechnego” we Wrocławiu dołączył do akcji Caritas Polska „Rodzina Rodzinie”, obejmując opieką dwie rodziny z Aleppo. To kolejny Klub, po warszawskim i brukselskim, który zdecydował się wesprzeć ofiary konfliktu w Syrii.

Inicjatywa Caritas jest rodzajem odpowiedzi na apel papieża Franciszka o przyjęcie rodzin syryjskich przez parafie. Program obejmuje pomocą trzy kategorie rodzin potrzebujących wsparcia: osoby mieszkające w Aleppo, uchodźców syryjskich w Libanie oraz Libańczyków dotkniętych nędzą w wyniku zapaści spowodowanej kryzysem uchodźczym. Partnerami w programie Rodzina Rodzinie są: Caritas Liban oraz misja sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi działająca w Aleppo.

Dzięki ofiarności klubowiczów z Wrocławia comiesięcznym wsparciem przez okres pół roku objęte zostaną dwie czteroosobowe rodziny z Aleppo, które w wyniku wojny straciły domy wraz z całym dobytkiem. Pieniądze przeznaczone zostaną na zakup żywności (która obecnie w Aleppo jest bardzo droga)oraz koszty związane z wynajmem mieszkania oraz opału na zimę. Dużym wydatkiem jest także dostęp do prądu z generatorów, który w związku z przedłużającą się wojną stopniowo drożeje. Z ramienia Klubu akcję koordynuje Małgorzata Cebrat.

Wszystkich zainteresowanych zaangażowaniem w inicjatywę zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej www.rodzinarodzinie.caritas.pl.

comments

Leave a Comment