Posted on: 22 czerwca 2016 Posted by: Konrad Stanowicz Comments: 0

NosowskiJuż dziś gościem Klubu „Tygodnika Powszechnego” we Wrocławiu będzie redaktor naczelny kwartalnika „Więź” Zbigniew Nosowski. Porozmawiamy o minionym synodzie biskupów o rodzinie i jego namacalnym rezultacie – wydanej przez papieża Franciszka adhortacji Amoris Laetitia.

– Czy najważniejsza jest linijka – uniwersalny wzorzec, do którego wszyscy powinni się dopasować? Czy raczej kłaść akcent na duszpasterstwo z kompasem, które będzie uczyło samodzielnego poruszania się po meandrach życia? – pyta Zbigniew Nosowski na stronach Laboratorium WIĘZI. Dziś we Wrocławiu wspólnie poszukamy odpowiedzi na te pytania.

Zapraszamy na godzinę 18. do Księgarni Hiszpańskiej przy ul. Szajnochy 5 (w Zaułku Solnym).

________________________________________________________________

Zbigniew Nosowski – ur. 1961, mąż z 31-letnim stażem, ojciec dwóch córek. Studiował socjologię i teologię. Od 1989 redaktor miesięcznika WIEŹ, od 2001 –­ redaktor naczelny. Autor książek „Parami do nieba. Małżeńska droga świętości”, „Szare a piękne. Rekolekcje o codzienności”, „Polski rachunek sumienia z Jana Pawła II”, „Krytyczna wierność. Jakiego katolicyzmu Polacy potrzebują”; współautor książki i cyklu telewizyjnego „Dzieci Soboru zadają pytania”. W latach 2001 i 2005 był świeckim audytorem Synodu Biskupów w Watykanie. W latach 2002-2008 konsultor Papieskiej Rady ds. Świeckich. W latach 2007-2009 współprzewodniczący Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów, obecnie członek Zarządu. Dyrektor programowy Laboratorium WIĘZI, na którego stronach prowadzi blog „Lepiej krótko niż wcale”. Mieszka w Otwocku.

comments

Leave a Comment