Wrocław: wznowienie “Bizarów” Ewy Szumańskiej

EwaSzumaskaBIZARY_zapro

Nakładem Wrocławskiego Wydawnictwa WARSTWY ukazuje się drugie wydanie książki “Bizary” autorstwa Ewy Szumańskiej. W najbliższy wtorek w Kinie Nowe Horyzonty odbędzie się wieczór poświęcony książce i jej autorce.

Ewa Szumańska-Szmorlińska (ur. 20 maja 1921 w Warszawie, zm. 17 maja 2011 we Wrocławiu) – polska pisarka, reportażystka, scenarzystka filmowa, satyryk, twórczyni popularnego słuchowiska radiowego “Z pamiętnika młodej lekarki”. Czytelnikom “Tygodnika Powszechnego” znana z cotygodniowych felietonów, które publikowała na łamach pisma – od momentu gdy po negatywnej weryfikacji za działalność opozycyjną i odejściu z radia otrzymała propozycję współpracy od Jerzego Turowicza do 2010 roku, kiedy przestał jej na to pozwalać stan zdrowia.

“Bizary” – zbeletryzowane reportaże-refleksje przedstawiające “dziwaczności” (franc. bizarrerie) ludzkich losów i obyczajów są pokłosiem podróży autorki po niemal wszystkich kontynentach.

Premiera drugiego wydania książki odbędzie się 30 września o godz. 18. w sali nr 6 wrocławskiego Kina Nowe Horyzonty. W spotkaniu udział wezmą:
Anna Mateja (dziennikarka “Tygodnika Powszechnego”, laureatka nagrody Grand Press za opublikowaną w “Tygodniku” rozmowę z Młodą Lekarką),
Stanisław Maksymowicz (lotnik akrobata, współtowarzysz podróży Szumańskiej),
kabaret Elita w pełnym składzie: Stanisław Szelc, Jerzy Skoczylas i Leszek Niedzielski.
Fragmenty książki odczyta aktorka Teatru Polskiego Ewa Skibińska.

Kluby “Tygodnika Powszechnego” polecają!

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Dodaj komentarz