Pobudka, Kościele! – spotkanie z Jarosławem Makowskim

Książka „Pobudka, Kościele!” to pierwsza w Polsce wszechstronna ocena myśli papieża Franciszka. Jej autor, Jarosław Makowski, w niezwykle przystępny i jasny sposób ukazuje nauczanie obecnego papieża. Makowski szczególny nacisk kładzie na kwestie społeczne, które papież często porusza: spór o klimat, troskę o ubogich, otwarcie Kościoła na świat współczesny czy przyjmowanie uchodźców. Czytaj więcej »

„Tischner czyta Katechizm” we Wrocławiu

W październiku ubiegłego roku we Wrocławiu, podczas ostatniego zjazdu Klubów „Tygodnika Powszechnego”, założyciel pierwszego z Klubów ks. prof. Andrzej Perzyński zaproponował całego ruchowi Klubowemu wspólną lekturę formacyjną. W tym roku Klubowicze w różnych częściach Polski i świata czytają i dyskutują o książce „Tischner czyta Katechizm”. Czytaj więcej »

VI Zjazd Klubów „TP” – relacja

VI Zjazd Klubów „Tygodnika Powszechnego” Fot. Adam Walanus

21 i 22 października członkowie Klubów „Tygodnika Powszechnego” zjechali się po raz szósty, w piękniejącym z roku na rok choć akurat w tych dniach dżdżystym, Wrocławiu. Przyjechaliśmy z wielu miast, także z klubów, które coraz liczniej powstają za granicami naszego kraju, z Berlina, Brukseli, Lipska, Oslo czy Paryża. Rośniemy w siłę, co cieszy. Czytaj więcej »

VI Zjazd Klubów „TP” (wideo)

Fot. Adam Walanus

Zakończył się już VI Zjazd Klubów „Tygodnika Powszechnego”. Zapraszamy do obejrzenia homilii wygłoszonej przez o. Ludwika Wiśniewskiego podczas mszy św. inaugurującej zjazd oraz debaty „Kościół stroną w politycznym sporze, w której udział wzięli Paweł Kowal, Paweł Stachowiak i o. Ludwik Wiśniewski. Dyskusję prowadziła Dominika Wielowieyska. Czytaj więcej »

VI Zjazd Klubów „Tygodnika Powszechnego”

Zapraszamy na VI Zjazd Klubów „Tygodnika Powszechnego” połączony z V urodzinami Klubu „Tygodnika Powszechnego” we Wrocławiu. Czytaj więcej »