Wokół Mickiewiczowskich “Dziadów”

 5 czerwca 2020 r. o godz. 18.00 proponujemy spotkanie z twórcami Teatru Wierszalin z Supraśla, które odbędzie się na żywo w czasie rzeczywistym o godz. 18.00. Inspiracją do rozmowy z niezwykłymi artystami będą dwa spektakle zrealizowane przez aktorów na podstawie Mickiewiczowskich „Dziadów”: „Dziady. Noc pierwsza” oraz „Dziady. Noc druga”. Oba wydarzenia teatralne cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem widzów tłumnie odwiedzających alternatywny teatr w malowniczej podlaskiej miejscowości. Wyjątkowa interpretacja naszego narodowego dramatu, mistrzowska gra aktorska, ujmujące aranżacje muzyczne – to tylko przykładowe zalety proponowanych Państwu – dzięki uprzejmości podlaskich aktorów – spotkań ze sztuką wielkiego formatu. Tak więc od 25 maja 2020 roku na profilu facebookowym https://www.facebook.com/klubTPbialystok/ Klubu “Tygodnika Powszechnego” w Białymstoku umieszczone zostaną linki do nagrań obu spektakli, w oparciu o które 5 czerwca 2020 r. o godz. 18.00 rozpocznie się spotkanie z autorami tego artystycznego wydarzenia. Odbędzie się ono na platformie Skype, toteż z uwagi na ograniczoną liczbę uczestników prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc pod adresem mailowym kardaszek@poczta.onet.pl . Link do spotkania zostanie przesłany w dniu spotkania do godz. 16.00 na podany przez Państwa w zgłoszeniu do spotkania adres mailowy.

Teatr Wierszalin od wielu lat cieszy się zasłużoną renomą, a jego twórcy nieustannie zaskakują odbiorców. Więcej o artystach, ich widowiskach i sukcesach pod linkiem : https://www.wierszalin.pl/index.php?stronaOTeatrze .

Serdecznie zapraszamy członków i sympatyków naszej ogólnopolskiej społeczności “Tygodnika Powszechnego”.

 

 

 

 

 

 

 

 

Obecny czas ciągle bolesnego doświadczania pandemii niektórym z nas przynosi już niewielką ulgę, innym zaś ciągle nie daje wytchnienia. Przy nadal bardzo ograniczonym dostępie do dóbr kultury i w nienaturalnych warunkach dla budowania relacji społecznych Klub "Tygodnika Powszechnego" w Białymstoku zaprasza członków wszystkich Klubów w Polsce na ucztę duchową i intelektualną z aktorami Teatru Wierszalin!
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Dodaj komentarz