Menu

KlubTygodnika.pl

Strona internetowa Klubów Tygodnika Powszechnego

Wiara

#Polecamy #Wiara

Bał się, ale poszedł

Nie ukrywam, że się bałem. Wczoraj wieczorem zadzwoniła do mnie przełożona Sióstr Misjonarek Miłości z nietypową prośbą: „Straciłyśmy niemal wszystkich wolontariuszy. Potrzebujemy pomocy w robieniu zakupów, przygotowywaniu posiłków i ich wydawaniu w naszej jadłodajni. Pomoże nam ksiądz?” – zapytała.

#Wiara

Wiara w czasach próby

Sytuacja jest bardzo dynamiczna, jeszcze w czwartek proboszcz mojej parafii zapraszał do uczestnictwa we Mszy świętej i zaufania w opatrzność Bożą. Dzisiaj przewodniczący Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki prosi biskupów diecezjalnych o wydanie decyzji, aby podczas każdej mszy świętej wewnątrz kościoła mogło przebywać maksymalnie 50 osób. Jak to wyegzekwować?

#Wiara

Mahomet, prorok Jedynego Boga. Spojrzenie z perspektywy chrześcijańskiej

O żadnym z proroków Koran nie pisze z taką czcią, jak o Jezusie. Na kartach Koranu Jego imię pojawia się częściej niż imię proroka Mahometa. Jezus jest uznany za proroka islamu. Szczególne  miejsce zajmuje również Maryja Matka Jezusa. Żadnej innej kobiecie święta księga islamu nie nadaje tak wysokiej rangi, jedna z sur ( sura 19) nosi nawet imię „Myriam”.

#Wiara

Na szachownicy istnienia

Ksiądz Adam Boniecki swoim tekstem „Gdyby nie istniał” oraz prof. Jan Woleński artykułem „Gdyby istniał”, zachęcają do „ćwiczenia” wyobraźni, bo jak inaczej można nazwać tę próbę wzniesienia się nie tylko ponad nasz świat i nasze wyobrażenia, ale również ponad wiarę i niewiarę. Gdy stawiamy pytania: „co by było, gdyby Bóg nie istniał?”, lub „gdyby Bóg istniał, …” podejmujemy się niezwykle trudnego zadania.