Wiara bez uprzedzeń. Osoby LGBT+ w Kościele

Serdecznie zapraszamy na spotkanie pt. Wiara bez uprzedzeń. Osoby LGBT+ w Kościele. Zdajemy sobie sprawę z tego, że temat, który chcemy poruszyć w czasie spotkania, budzi szereg kontrowersji. Niektórzy hierarchowie, niektóre środowiska chcą wykluczenia osób LGTB+. Jezus mówi jednak: “Jedzcie i pijcie z tego wszyscy”. Słowa te słyszymy na każdej mszy. Czy można zatem wykluczyć kogoś z Kościoła?

Wstęp do dyskusji wygłoszą Magdalena Łabędź – psycholożka, seksuolożka, terapeutka, członkini Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, oraz Anna Strzałkowska z Uniwersytetu Gdańskiego, współprzewodnicząca Gdańskiej Rady ds. Równego Traktowania i członkini naszego Klubu.

Spotkanie odbędzie się we wtorek, 1 października 2019 r. o 18.30 w Hospicjum im. ks. Dutkiewicza przy ul. Kopernika 6.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Dodaj komentarz