W warszawskiej Kawiarence Witkacy

Stanisław Ignacy Witkiewicz to postać, która fascynuje kolejne pokolenia w Polsce i na świecie. Wielki artysta, pisarz, poeta, dramaturg, malarz, fotograf, filozof, kochany mąż, wielbiciel kobiet… Kim był jeszcze i jaki był ten nasz Witkacy?

W warszawskim Klubie zapraszamy do listopadowej Kawiarenki na spotkanie pt. „Witkacy. Filozof i ekscentryk”.  W tej pierwszej małej odsłonie spróbujemy odkryć Witkacego przez pryzmat widzenia tej postaci przez naszych wspaniałych Gości:

Przemysława Pawlaka, witkacologa, pomysłodawcy i zastępcy redaktor naczelnej pisma „Witkacy!”; jednego z fundatorów i prezesów Instytutu Witkacego, członka Rady Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku, edytora, bibliografa i popularyzatora twórczości Witkacego, biografa i redaktora pism, zaprzyjaźnionego z Witkacym, ks. Henryka Kazimierowicza

oraz

Stafana Okołowicza – kolekcjonera, fotografa, wybitnego znawcę spuścizny po Witkacym i artystach z jego kręgu, autora filmu dokumentalnego o żmudzkich korzeniach Witkiewiczów, który pokazany podczas Międzynarodowej sesji w Słupsku „Witkacy bez granic. W stulecie Czystej Formy” został z wielkim entuzjazmem przyjęty przez uczestników sesji.

Spotykamy się w sobotę, 9 listopada w godzinach 16.00- 18.00 w Stacji Muranów, ul  Andersa 13. Kawiarenkę przygotowała i poprowadzi Marzena Kwaczyńska z warszawskiego Klubu “TP” .

Polecamy tekst Elizy Kąckiej „Tortury przy podwieczorku”, który ukazał się w 37 numerze „TP” (15 września) z okazji przypadającej na 18 września 80 rocznicy śmierci artysty.

Dodaj komentarz