W rzeszowskim Klubie przybysze z innych krajów uczą się języka polskiego

Zajęcia odbywają się w każdy piątek. Grupa dla początkujących uczy się języka polskiego na podstawowym poziomie komunikacyjnym. Jej członkowie pochodzą z całego świata (m.in. Australii, Bahrajnu, Brazylii, Egiptu, Francji, Gabonu, Kenii, Japonii, Korei Południowej i Włoch) i niekiedy mieszkają w Polsce od kilku lat, mają tutaj rodziny, a mimo to prawie nie znają języka polskiego i nie są w stanie funkcjonować samodzielnie. Druga grupa (kurs na poziomie średnio zaawansowanym) składa się z osób z Ukrainy, które sprawnie porozumiewają się w języku polskim w sprawach codziennych, ale pragną nauczyć się poprawnej polszczyzny. Część z nich chciałaby zdać egzamin z języka polskiego, aby uzyskać pozwolenie na pobyt w Polsce, część z nich ma dzieci w Polskich szkołach, a jeszcze inni np. wykonują prace poniżej swoich kwalifikacji, m.in. z powodu niewystarczającej znajomości języka polskiego.

Kursy języka polskiego to także możliwość poznania nowych osób i lepszej integracji w polskim środowisku.

 

Szczegółowe pytania dotyczące organizacji kursów, materiałów do uczenia języka polskiego itp. prosimy kierować do Anny Popławskiej, adres mailowy: ania.email@interia.pl.

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Inicjatywa Klubu „Tygodnika Powszechnego” w Rzeszowie, aby prowadzić bezpłatne kursy języka polskiego dla obcokrajowców wzoruje się na podobnych programach różnych organizacji społecznych i religijnych w krajach anglojęzycznych, gdzie liczni wolontariusze od wielu lat w podobnej formule uczą języka angielskiego. Aktualnie prowadzimy zajęcia w dwóch grupach liczących po ok. 12 osób.
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Nadchodzące wydarzenia:

[eventlist categories=”19″ whitelabel = true noresults=”Brak nadchodzących wydarzeń” limit=15]