W jaki wierzę Kościół

 
W ramach „Wspólnego czytanie” dotarliśmy do tych rozdziałów książki „Po co Kościół”,  w których padają pytania dla nas najważniejsze: czy i w jaki Kościół jest nam potrzebny i jak zmierzyć się z tym, co ostatnio jest najtrudniejsze i najboleśniejsze w Kościele. Z kolei, na klubowych rekolekcjach wielkopostnych ks. Adam Boniecki postawił inne pytanie: “Wypowiadając co niedziela wyznanie wiary, wyznajemy wiarę w »święty Kościół powszechny«. Poprzedza je wyznanie wiary w Ducha Świętego. Naprawdę jeszcze wierzę w Kościół? W święty Kościół?”

Gościem naszego najbliższego spotkania w czwartek, 9 maja 2019 r. będzie ks. Adam Boniecki. Spotkamy się o godz 19:00, w sali KIK, Freta 20/24A. Wcześniej o godz. 18.00 odbędzie się ostatnie przed wakacjami spotkanie organizacyjne Klubu.
 
Polecamy do przeczytania/wysłuchania przed spotkaniem:
 
Siostrę Chmielewską, która w nauce na mszy jubileuszowej Klub „TP” Poznań wskazała na trzy drogi naszej wiary; przez Chrystusa, Kościół sakramentalny i drugiego człowieka.
 
W jaki Kościół wierzymy i jak zamierzamy tę wizję realizować?!
 
Marię Rościszewską „Inny Kościół jest możliwy”
 
Warto też przeczytać kwietniowy numer Magazynu Kontakt „Dlaczego wciąż jesteśmy w Kościele”.
 
Adhortację papieża Franciszka “Christus Vivit”, na której ks. A. Boniecki oparł się w swojej nauce rekolekcyjnej na temat Kościoła.
 
 
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Nadchodzące wydarzenia:
[eventlist categories="6" whitelabel = true noresults="Brak nadchodzących wydarzeń" limit=15]