W jaki Kościół wierzymy , jakiego Kościoła potrzebujemy?

9 maja 2019 r. w warszawskim Klubie zebraliśmy się dość licznie, by rozmawiać o Kościele z udziałem ks. Adama Bonieckiego.

Po tym spotkaniu w Warszawie, i po debacie dzień wcześniej w Lublinie, w której czasie czterech duchownych,  szukało diagnozy dla polskiego Kościoła, po wszystkich rozmowach w Klubach „Tygodnika Powszechnego” w innych miastach, w których podejmowano zadanie „wspólnego czytania” książki ks. G Strzelczyka “Po co Kościół” i dyskusji na jej kanwie, zostajemy z pytaniem: czy starczy nam cierpliwości, determinacji, odwagi, by przemienić Kościół na taki w jaki wierzymy, jakiego potrzebujemy i jaki pokazuje nam papież.
Jednocześnie dowiadujemy się z “Tygodnika Powszechnego”, że „19 osób z tytułami akademickimi sformułowało list otwarty, w którym oskarża Franciszka o świadome popełnianie przestępstwa herezji i wzywa biskupów do podjęcia odpowiednich działań”.!
“Zawsze nieco lękam się o tych, którzy z zapałem wchodzą w życie Kościoła i potem muszą zmierzyć się z brutalną rzeczywistością” mówił na spotkaniu ks. Adam Boniecki. “W Kościele można działać zdecydowanie i szybko, ale nie należy liczyć na błyskawiczne efekty. Potrzeba zmiany mentalności, a tego nie dokona się od razu” .
Dziękujemy przedstwicielowi Redakcji Więzi za obecność na spotkaniu i podsumowanie rozmowy na stronie
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Nadchodzące wydarzenia:
[eventlist categories="6" whitelabel = true noresults="Brak nadchodzących wydarzeń" limit=15]