W Białymstoku dyskutujemy o tym po co Kościół?

Cały Kościół w Polsce stoi obecnie w obliczu wielkiego zadania odnowy, w tym odbudowy zniszczonego licznymi skandalami wizerunku. W atmosferze bólu i smutku, jako jego członkowie czujemy się zobowiązani do zabrania głosu w dyskusji, którą niezwykle interesująco zainicjował ksiądz Grzegorz Strzelczyk refleksjami zawartymi w książce pt. „Po co Kościół?”. Przed nami trudne wyzwanie, ale za to spotkanie wzbogacimy odrobiną egzotyki.

Na kwietniowym spotkaniu  członków i sympatyków białostockiego Klubu “Tygodnika Powszechnego” wspólnie rozważymy problem wyrażony w tytule książki księdza Strzelczyka.

Miłym akcentem i jednocześnie uzupełnieniem naszej debaty będzie prezentacja pt.: „Indie: Kerala – jej kolory, tradycje, kultura”. Autorką prezentacji jest Anna Jóźwiak – nauczycielka języka polskiego w V Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku i instruktor tańca indyjskiego, która wprowadzi nas w egzotyczny świat południowych Indii. Kerala to stan wielokulturowy, gdzie obok siebie żyją hinduiści, muzułmanie i chrześcijanie. Pani Anna w swojej prezentacji odniesie się do kondycji kościoła i statusu chrześcijan w Indiach.  O tradycjach, zwyczajach i wzajemnych relacjach panujących w ponad 34-milionowym społeczeństwie keralskim usłyszymy już 11 czerwca.

Spotkanie odbędzie się we wtorek, 11 czerwca 2019 r. w restauracji „Kwestia Czasu” przy Placu Niezależnego Zrzeszenia Studentów 1 w Białymstoku, a rozpocznie się o godzinie 18.00.

Dodaj komentarz