Posted on: 21 lutego 2019 Posted by: Jolanta Rokicka Comments: 0

W dyskusjach o Unii Europejskiej coraz rzadziej odwołujemy się do jej fundamentów. A warto, bo historia powstania Unii, wartości, na których została zbudowana, są niezwykle ważne dla lepszego zrozumienia idei, która połączyła Europejczyków. W trójmiejskim Klubie „Tygodnika Powszechnego” chcemy więc, w czasach, gdy wydaje się, że dzieli nas więcej niż łączy, porozmawiać o tym, co i z jakich powodów połączyło Europejczyków z różnych państw naszego kontynentu. Dlaczego Adenauer, Monnet, Schuman i wielu innych poświęcili swoje życie integracji europejskiej?Do rozmowy zaprosiliśmy Różę Thun, obecnie europosłankę, która od lat jest zaangażowana w sprawy europejskie, oraz panów: Marka Ponikowskiego – dziennikarza i wykładowcę uniwersyteckiego, i Grzegorza Grzelaka – politologa i samorządowca.

Spotkanie odbędzie się w czwartek,  28 lutego 2019, o godz. 18.00 w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku (Sala Mieszczańska) przy ul. Korzennej 33/35. Mamy nadzieję podyskutować o tym, gdzie leży Polska. Zapraszamy.


Róża Thun – działaczka organizacji pozarządowych, publicystka; była dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, posłanka do Parlamentu Europejskiego VII i VIII kadencji.

Marek Ponikowski- dziennikarz, wykładowca akademicki.

Grzegorz Grzelak- politolog, samorządowiec, radny, działacz opozycji w okresie PRL.

comments

Leave a Comment