Posted on: 17 marca 2020 Posted by: Paweł Stachowiak Comments: 0

Póki co musimy świętować osobno. Pomyśleliśmy, aby uczcić tygodnikowe święto w sposób pozytywistyczny. Wszystkim nam, jednym bardziej, drugim mniej, brak wiedzy o środowisku, którego kontynuatorami być pragniemy. O ludziach, którzy je reprezentowali, o kluczowych momentach w jego dziejach, o ich wizji Kościoła, Polski, Europy. Opisano to w wielu książkach, nietrudno do nich dotrzeć, ale zawsze warto również zrobić coś, co bardziej odpowiada duchowi dzisiejszej kultury obrazu.

Chcemy zaproponować Państwu cykl krótkich, kilkuminutowych filmików publikowanych pod tytułem: „Mgnienia »Tygodnikowej« przeszłości” („Tygodnikowe dobranocki”). Każdy z nich opowie konkretnym epizodzie z minionego 75-lecia i zilustruje ważny problem, przed którym stanęło związane z pismem środowisko.

Na razie pozwolę sobie sam grać rolę opowiadającego, później, jeśli przedsięwzięcie się uda, możemy poszerzyć formułę. To jest pomysł skierowany przede wszystkim do środowiska Klubów „TP”, ale jeśli zainteresują się nim również inne osoby, będziemy ogromnie szczęśliwi.

A zatem zaczynając od piątku, 20 marca zapraszamy Państwa na naszą stronę internetową oraz kanał na facebooku, zawsze o godzinie 21, do posłuchania krótkiej „dobranocki dla dorosłych” (był kiedyś taki program w TV z niezapomnianym Janem Kobuszewskim).

comments

Leave a Comment